Rok 2013 był dla klubu okresem wytężonej pracy i kolejnych zmian. W dalszym ciągu treningi prowadzone są w dwóch głównych sekcjach w Bydgoszczy i Białych Błotach. Największą grupę ćwiczących stanowią dzieci do lat 12. Dlatego też dużą uwagę poświęcono na poprawienie szkolenia z taką grupą wiekową.

Zmieniły się zasady opłat sali gimnastycznej w ZS-32. Jednak dobre relacje zostały zachowane i w drugiej połowie roku wszystkie zajęcia odbywały się w sali gimnastycznej bez problemów. Zwiększyła się również ilość nowych ćwiczących w sekcji w Białych Błotach. Treningi prowadziło 4 instruktorów, w tym pozyskany z toruńskiego klubu a studiujący w Bydgoszczy Marcin Czajkowski – instruktor sportu.

Zawsze dużym wydarzeniem w klubie jest zdobycie czarnego pasa przez ćwiczących. W tym roku do egzaminu mistrzowskiego podeszły dwie osoby. Mariusz Rudziński zdał na 2dan, a Krzysztof Komorowski na 1dan, obaj są również instruktorami klubu.

Ciekawym wydarzeniem, w którym nasi instruktorzy wzięli udział było Seminarium z Kazumi Hajmie w Edynburgu w Szkocji. Tam mieliśmy okazję spotkać się z Mistrzem i Vice Mistrzem Świata Kyokushin Karate obecnie prowadzącego swoją organizację pod nazwą Kazumi Dojo. Było to interesujące i pouczające wydarzenie, tym bardziej w tak pięknym mieście.

Podczas Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16 PFKK w Kaliszu nasi zawodnicy zdobyli 4 miejsca medalowe w kumite:
I miejsce – Kacper Glanc -70kg 17-18lat,
II miejsca – Paulina Westphal +55kg 17-18lat, Hubert Czerwiński +75kg 15-16lat, Filip Górecki +60kg 13-14lat.

Innym ciekawym wydarzeniem sportowym był turniej Puchar Regionów Wielkopolska vs Kujawsko-Pomorskie rozegrany w Turku. W reprezentacji województwa walczyło troje zawodników z naszego klubu: Adrianna Sanger, Hubert Czerwiński, Kacper Glanc. Puchar zdobyła drużyna naszego województwa.

Mocno postawiliśmy na działania marketingowe w internecie, którymi zajął się Kacper Cieślak, przyniosło to znaczne zwiększenie zainteresowania naszą działalnością.

Członkowie klubu w 2013 roku wzięli udział w 9 szkoleniach oraz 6 turniejach karate zdobywając łącznie 20 wyróżnień w tym 19 w konkurencjach junior, 1 w konkurencji senior. Łącznie 9 zawodników zdobywało medale w tym 1 senior i 8 juniorów.

Nasza drużyna zdobyła:
III miejsce w kata w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Solcu Kujawskim.

Najwięcej miejsc medalowych w turniejach wywalczyli:
Paulina Westphal – 6,
Kacper Glanc – 3.  

Wyróżnienia również zdobywali:
Hubert Czerwiński, Filip Górecki, Adrianna Sanger, Julia Żelazek – 2,
Mikołaj Trojanek, Bartosz Hornung, Igor Suchodolski – 1.

W tym roku dwóch członków klubu ukończyło kursy instruktorskie: Krzysztof Komorowski uzyskał tytuł instruktora sportu karate MS, Mikołaj Trojanek uzyskał tytuł instruktora rekreacji o specjalizacji samoobrona.