W dniach 6-7 lipca w Edynburgu – Szkocja odbyło się Seminarium szkoleniowe z Kazumi Hajime. W szkoleniu uczestniczyło 8 przedstawicieli PFKK w tym instruktorzy z naszego klubu Artur Wilento, Mariusz Rudziński i Krzysztof Komorowski. Seminarium miało charakter międzynarodowy, ponad stylowy i organizacyjny. Organizatorem seminarium był sensei Stephen McCann prowadzący Klub Lyceum Kyokushinkan w Edynburgu.

Hajime Kazumi jako zawodnik Kyokushin Karate był kilkukrotnym mistrzem Japonii i dwukrotnym vice-mistrzem świata open a także mistrzem świata w kategorii ciężkiej. Obecnie prowadzi swoje Dojo – Kazumi Dojo, w którym uczy karate wykraczające daleko poza ramy sportowego karate.

W seminarium Kazumi Hajime prezentował i uczył podstaw Iken i jego wykorzystania w karate. Przećwiczono również podstawy założeń karate ćwiczonego w Kazumi Dojo – kihon-geiko, ido-geiko wraz z bunkai, Sanchin kata i elementy kumite z walkami na zakończenie.

Składamy serdeczne podziękowania Stephenowi McCann za zaproszenie i Marcie Lendzian za pomoc w organizacji wyjazdu i na miejscu w Edynburgu – OSU!!!