Rok 2017 był dla klubu ciekawym czasem rozwoju. Klub otworzył nową sekcję w Trzemiętowie k/Sicienka, którą prowadzi i kieruje instruktor Andrzej Wnęk, a także zajęcia ruchowe z elementami karate w Przedszkolu nr 20 w Bydgoszczy. Klub również opiekuje się merytorycznie samodzielną sekcją w Koronowie prowadzoną przez instruktora Mikołaja Trojanka.

Dobra praca instruktorska dała efekty w tym sezonie. Duża grupa osób wzięła udział w rywalizacji sportowej. Nasz Klub był organizatorem Mistrzostw Juniorów Województwa Kujawsko-Pomorskiego PFKK – 13 maja 2017r. W turnieju wzięło udział 141 zawodników z klubów województwa kujawsko-pomorskiego zrzeszonych głównie w Polskiej Federacji Kyokushin Karate. W skład naszej reprezentacji klubu weszło 29 zawodników ćwiczących w sekcjach w Bydgoszczy i Białych Błotach. W organizację i przeprowadzenie zawodów zaangażowało się wielu ćwiczących. Dzięki temu Mistrzostwa pod względem organizacyjnym wypadły bardzo dobrze.

Startując w kilku imprezach nasi zawodnicy zdobyli 3 tytuły drużynowe. W Międzynarodowych Mistrzostwach Austrii dwóch naszych podopiecznych zajęło III miejsca w kumite 15-16lat: Patryk Nowak -65kg i Adrianna Sanger -55kg.
W Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 18 PFKK w konkurencji kata nasi zawodnicy zajęli drużynowo II miejsce. Na ten sukces złożyły się zdobyte miejsca indywidualne: I miejsce Patryka Nowaka do lat 16, Julii Żelazek do 18 lat, II miejsca Adrianny Sanger i Igora Suchodolskiego do lat 16. Poza tym Julia Żelazek w kumite 17-18lat zdobyła III miejsce.

Członkowie klubu w 2017 roku wzięli udział w 10 szkoleniach oraz 6 turniejach karate zdobywając łącznie 38 wyróżnień w tym 33 w konkurencjach junior, 5 w konkurencjach senior. Łącznie 18 zawodników zdobywało medale w tym 4 seniorów i 14 juniorów.

Nasza drużyna zdobyła 3 tytuły:
II miejsce w kata w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 18 PFKK w Mielcu,
II miejsce w kata w Mistrzostwach Polski Północnej w Międzyzdrojach,
III miejsce w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Bydgoszczy
.

Najwięcej miejsc medalowych w turniejach wywalczyli:
Adrianna Sanger – 7,
Patryk Nowak – 6,
Julia Żelazek – 4,
Igor Suchodolski – 3.

Wyróżnienia również zdobywali:
Gracjan Materek, Igor Mikołajczyk, Wojciech Wadowski, Filip Mierzwa – 2,
Aleksandra Halarewicz, Maja Kirdzik, Maciej Koczorowski, Igor Kubiak, Julia Piórkowska, Aleksander Wejk, Szymon Zieliński, Hubert Czerwiński, Kamil Latanowicz, Adam Wiśniewski – 1.

W tym roku Bydgoska Szkoła Kyokushin Karate również otrzymała od Fundacji Studenckiej Młodzi Młodym z Częstochowy finanse pozyskane z 1% podatku – za 2016 rok. Za otrzymane fundusze klub zakupił bluzy klubowe. Dziękujemy wszystkim darczyńcom.