W dniach 16-22 lipca 2017 w Tucholi odbył się IV Obóz Letni Juniorów PFKK. Był on przeznaczony na młodzieży w wieku od 14 do 17 lat. Wzięło w nim udział 32 juniorów z klubów Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Zajęcia prowadzili shihan Bogusław Jeremicz 5dan i Artur Wilento 5dan. Nie mogło tam zabraknąć zawodników Bydgoskiej Szkoły Kyokushin Karate…

 Na treningach doskonalono poprawność, dokładność i szybkość technik zarówno w kihon-geiko, jak i w ido-geiko, a podsuwowaniem tego było kata. Uczestnicy obozu uczyli się w tym roku podstawowych ruchów bunkai do wszystkich kata Pinan. Bunkai to interpretacja technik zawartych w kata z realnie atakujacym przeciwnikiem.

  Juniorzy podczas wyjazdu dopracowywali i szkolili się również z zakresu taktyki ataku
i obrony w walce sportowej kyokushin karate, ćwicząc na tarczach oraz z partnerem.

 Wieczorami wszyscy spotykali się w „sali filmowej”, by oglądać materiały z walk z tegorocznych 6 Wagowych Mistrzostw Świata WKO w Astanie .

 W ramach odpoczynku obyła się wycieczka do Fojutowa, a także wspólne wyjście nad jezioro Głęboczek, znajdujące się niedaleko miejsca zakwaterowania.

 Obóz zakończył się egzaminem na stopnie szkoleniowe kyu. Z naszego klubu przystąpiły do niego 4 osoby. Trzem udało się zdać na wyższy stopień: Patryk Nowak ma stopień 3/1kyu, natomiast Adrianna Sänger i Julia Żelazek zdały na 2kyu, i tym samym zmieniły kolor pasa na brązowy.

  Wyjazd był w pełni udany. Uczestnicy zdobyli nową wiedzę, która na pewno wykorzystają w codziennym treningu. Oprócz nowych doświadczeń juniorzy otrzymali pamiątkowe koszulki.

Pozostało tylko odliczać miesiące i dni do następnego spotkania.
Do zobaczenia! OSU!

Zdjęcia: Jakub Kunkel