W trakcie wakacji członkowie naszego klubu biorą udział w szkoleniach w ramach obozów letnich. Najmłodsi już na początku tegorocznych wakacji (26-30.06) uczestniczyli w Letniej Szkole Karate w Tucholi. W obozie uczestniczyli najmłodsi w wieku od 7 do 12 lat głównie z klubów naszego regionu tj z: Bydgoszczy, Chełmna, Chełmży, Golubia-Dobrzynia, Świecia, Wąbrzeźna, Torunia oraz z Kościerzyny.
Zajęcia prowadzone były w grupach z podziałem na stopnie szkoleniowe i wiek uczestników. Treningi obejmowały doskonalenie i naukę techniki karate, układów kata oraz umiejętności walki sportowej i samoobrony. Zajęcia uzupełniane były ćwiczeniami, grami i zabawami poprawiającymi ogólną sprawność fizyczną.

Instruktorem głównym był shihan Artur Wilento 5dan, zajęcia prowadzili sensei: Sławomir Kłosiński 3dan, Andrzej Poczwardowski 3dan, Janusz Drywa 3dan, Michał Okoński 3dan, Krzysztof Sosnówka 2dan. Lekarzem obozowym był sensei Krzysztof Komorowski 1dan, zajęcia językowe i origami prowadził lektor języka japońskiego pan Hajime Watanabe.

Uczestnicy Letniej Szkoły Karate w czasie poza treningowym odwiedzili min: Muzeum Borów Tucholskich, rynek staromiejski w Tucholi, jezioro Głęboczek oraz miejscowość Fojutowo z akwaparkiem. Nie zabrakło również seansów kina „nocnych marków” i treningu „mocno nocnego” rozpoczynającego się dokładnie o północy.. Trening nocny był dla wielu wyzwaniem ale wszystkim udało się pokonać swoje słabości i w trakcie treningu wykonać 1000 technik karate! Gratulacje!!

Obóz zakończył się egzaminem na kolejne stopnie szkoleniowe kyu. Egzamin przeprowadzony był przez komisję składającą się z sensei posiadających 3dan i przez shihan Artur Wilento 5dan. Po egzaminie wyróżnienie – zdając na dwa kyu – otrzymała Maria Kucharska 8/1 z Golubia-Dobrzynia. Z naszego klubu na wyższe stopnie zdało 8 osób.

W trakcie obozu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe koszulki, długopisy oraz na zakończenie niespodziankę przygotowaną przez pana Watanabe.

Do zobaczenia za rok na kolejnej Letniej Szkole Karate!!! 🙂