W tym roku 2016 w dalszym ciągu cała praca poświęcona była na rozbudowę potencjału naszego klubu. Bardzo ważne są dodatkowe szkolenia, w których bierze udział nasza kadra instruktorska ale i pozostali członkowie klubu.

Podczas Obozu Letniego w Tucholi PFKK na czarny pas mistrzowski 1dan zdał Kacper Glanc – wychowanek, zawodnik i instruktor klubu.

Nasi podopieczni coraz chętniej biorą udział w turniejach karate. Rokuje to nadzieję na powiększenie naszej kadry zawodniczej. Podczas Mistrzostw Polski Shinkyokushinkai PFKS Hubert Czerwiński zajął III miejsce w kategorii +75kg 17-18lat. Natomiast w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16 PFKK Igor Suchodolski zajął I miejsce w kata do lat 14, a Adrianna Sanger zdobyła II miejsce w kumite -55kg 15-16lat i III miejsce w kata do lat 16.

Członkowie klubu w 2016 roku wzięli udział w 9 szkoleniach oraz 7 turniejach karate zdobywając łącznie 23 wyróżnienia w tym 15 w konkurencjach junior, 8 w konkurencjach senior. Łącznie 11 zawodników zdobywało medale w tym 6 seniorów i 5 juniorów.

Nasza drużyna zdobyła:
II miejsce w kata w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16 PFKK w Toruniu.

Najwięcej miejsc medalowych w turniejach wywalczyli:
Adrianna Sanger – 7,
Patryk Nowak – 4,
Paulina Westphal – 3.

Wyróżnienia również zdobywali:
Hubert Czerwiński – 2,
Hubert Nowicki, Igor Suchodolski, Wojciech Wadowski, Kacper Glanc, Miłosz Semrau, Damian Skórzewski, Mikołaj Trojanek – 1.

Andrzej Wnęk i Robert Dudek ukończyli kurs instruktorski rekreacji ruchowej o specjalizacji samoobrona.

W tym roku Bydgoska Szkoła Kyokushin Karate również otrzymała od Fundacji Studenckiej Młodzi Młodym z Częstochowy finanse pozyskane z 1% podatku – za 2015 rok. Za otrzymane fundusze klub zakupił sprzęt treningowy. Dziękujemy wszystkim darczyńcom.