W dniach 25-28.02.2016 w COS Wałcz odbyło się coroczne seminarium kumite. W szkoleniu wzięli udział ćwiczący w klubach zrzeszonych w Polskiej Federacji Kyokushin Karate zarówno instruktorzy i zawodnicy. Szkolenie prowadzili shihan Bogusław Jeremicz i Artur Wilento oraz trener K-1 Jarosław Rogala.

Podczas seminarium skupiono się na ofensywnej taktyce podczas ataku i obrony, stabilnej a jednocześnie aktywnej pozycji walki, wysokich kopnięciach wykonywanych z różnych dystansów. Zwracano uwagę na poprawne wykorzystanie i użycie tarcz treningowych do wzmacniania siły technik, precyzji, poprawianiu w/w taktyki walki. Wszystkie poranne rozruchy odbywały się na nowo oddanym stadionie COS Wałcz. Tradycyjnie na sobotnim popołudniowym treningu odbyło się kumite. Tym razem stoczono 25 walk z naciskiem na wykorzystanie elementów ćwiczonych wcześniej.

W seminarium uczestniczyła też grupa z Bydgoskiej Szkoły Kyokushin Karate: sensei Mariusz Rudziński 2dan, Krzysztof Komorowski 1dan, Mikołaj Trojanek 1dan, sempai Kacper Glanc 1kyu, Paulina Westphal 2kyu, Robert Dudek 2kyu, Hubert Czerwiński 2kyu.