Podobnie jak w ubiegłym roku w Tucholi odbyły się dwa Obozy Letnie: III Obóz Letni Juniorów 17-23lipca i XIV Obóz Letni PFKK 26-31lipca. W każdym z nich wzięli udział ćwiczący w naszym klubie. Obydwa obozy prowadzili shihan Bogusław Jeremicz 5dan i Artur Wilento 5dan. Dodatkowo zajęcia na Obozie seniorów prowadzili: sensei Jarosław Rogala 1dan – zajęcia K-1, trening combat – sensei Janusz Drywa 3dan oraz treningi podstaw walki i kata – Sławomir Kłosiński 3dan, Maciej Kowalczyk 3dan, Tadeusz Koziarz 3dan, Tomasz Marcysiak 3dan, Michał Okoński 3dan, Andrzej Poczwardowski 3dan.

Podczas obozów w zależności od grupy uczono i doskonalono taktykę walki – zarówno ataku jak i obrony w różnych formach i wariantach. Dużą uwagę poświęcono na poprawienie jakości i dokładności techniki jako podstawy karate oraz nauczaniu i doskonaleniu form kata.

Na zakończenie każdego obozu były egzaminy na kyu oraz na obozie seniorów egzamin na stopnie mistrzowskie dan. Każdy z nich był wymagający i odbył się w dwóch turach. W pierwszej części technika i kata w drugiej kumite.

W tym roku na obozach do egzaminów podeszły 2 osoby: Adrianna Sanger na obozie juniorów zdała na stopień 3kyu.
Na czarny pas, stopień mistrzowski 1dan (shodan) zdał Kacper Glanc – zawodnik BSKK i instruktor. Kacper Glanc trenuje kyokushin karate od 2008 roku w Bydgoszczy. Wielokrotnie startował w turniejach kyokushin zarówno jako junior i senior. Jego najlepsze wyniki z ostatnich lat to:
III msc kumite kadetów – Mistrzostwa Europy Shinkyokushinkai 2010,
I msc kumite juniorów – Puchar Holandii 2012,
I msc kumite juniorów – Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18lat 2013.

Serdecznie Gratulujemy – OSU!!!