Rok 2010 dla Klubu Kyokushin-kan Karate-do Bydgoszcz był czasem dużych zmian. Wiele uwagi poświęciliśmy na polepszenie szkolenia i podniesienie kwalifikacji zarówno zawodników jak i instruktorów. Z uwagi na charakter pracy ograniczający dyspozycyjność instruktorów klub nie mógł w pierwszej połowie roku zbyt mocno rozwijać swojego potencjału.
Piotr Garczyński, instruktor klubu i jeden z jego założycieli, ze względu na zmiany w życiu zawodowym musiał zrezygnować z funkcji wiceprezesa klubu a sekcja, którą prowadził w Ostromecku została rozwiązana. Pod koniec roku zostało przeprowadzone Nadzwyczajne Walne Zebranie, na którym dokonano zgodnie ze statutem klubu wyborów uzupełniających i wybrano na stanowisko wiceprezesa Mikołaja Trojanka.

W połowie roku podjęliśmy działania zmierzające do pozyskania nowego instruktora mogącego rozwijać i zwiększyć potencjał sekcji ćwiczącej w Bydgoszczy. Od września 2010 roku w klubie treningi prowadzi sensei Artur Wilento 4dan obecny trener kadry PFKK. Mamy nadzieję, że jego doświadczenie podniesie znacznie poziom wyszkolenia i da nowe możliwości rozwoju klubu. Od września 2010 roku w SP 61, przy ul. Kruczej 5a zwiększyliśmy ilość godzin treningowych oraz powiększyliśmy ilość ćwiczących dzięki przeprowadzonej akcji propagandowej w szkole oraz pobliskich placówkach oświatowych. Również w sekcji w Białych Błotach dokonany został podział na dwie grupy.

W tym sezonie mimo pewnych trudności dość liczna grupa zawodników brała udział w rywalizacji sportowej. Juniorzy zdobyli miejsca medalowe podczas Mistrzostw Polski do lat 16 PFKK: Hubert Czerwiński w kumite w kategorii do lat 12 +43kg zdobył II miejsce, a Oliwia Tran III miejsce 15-16lat.

Członkowie klubu w 2010 roku wzięli udział w 5 szkoleniach oraz 5 turniejach karate zdobywając łącznie 6 wyróżnień w tym 4 w konkurencjach junior, 2 w konkurencjach senior. Łącznie 5 zawodników zdobywało medale w tym 2 seniorów i 3 juniorów.

Miejsca medalowe w turniejach wywalczyli:
Oliwia Tran – 2,
Hubert Czerwiński, Kacper Glanc, Dorota Zawadzka, Adam Szymielewicz – 1.