W dniach 25-28 luty w COS w Wałczu odbyło IX Seminarium Kumite, w którym uczestniczyło ponad 120 osób z klubów PFKK w tym i z naszego klubu. Gościem specjalnym tegorocznego seminarium był Jarosław Rogala – trener boksu i kickboxingu, Mistrz Polski Kyokushin Karate z 1985 roku, trener wielokrotnego Mistrza Świata amatorów i zawodowców w kickboxingu Marka Piotrowskiego.

W piątek uczestnicy seminarium mieli okazję poznać zasady i elementy walki w kickboxingu, thai boxingu oraz zasady K-1. Trener Rogala w doskonały sposób objaśniał i demonstrował techniki oraz taktykę walki w przepisach sportowych. Uczestnicy seminarium byli pod dużym wrażeniem profesjonalizmu i sposobu przekazywania wiedzy, za co po ostatnim treningu nagrodzili trenera Rogalę gromkimi brawami.

Pozostałe treningi poprowadził shihan Bogusław Jeremicz 5 dan, zaznaczając wiele wspólnych cech pomiędzy różnymi sposobami walki w których decydujące znaczenie ma właściwa postawa i praca dystansem. W sobotnie popołudnie tradycyjnie trening zakończył się kumite.