W dniach 3-8 sierpnia w Tucholi odbył się Obóz Letni Kyokushin-kan, w którym wzięło udział blisko 150 osób z klubów PFKK. W tym roku tematem przewodnim obozu było kata jako element przygotowujący do walki. Shihan Bogusław Jeremicz szczególnie podkreślał zrozumienie techniki enkei-gyaku-zuki jako wprowadzającej do zrozumienia zasad poruszania się, wykorzystania środka ciężkości i utrzymania równowagi, zarówno w kata jak i w walce. Wszystkie te zasady były również doskonalone w tradycyjnych kata oraz z kijem Bo.

W trakcie obozu odbywał się jednocześnie kurs instruktorów kick-boxingu. Dzięki temu była doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności w sparingach na zasadach K-1. Treningi poświęcone kick-boxingowi prowadził Jarosław Rogala, który w doskonały sposób przedstawiał metodykę nauczania techniki w powiązaniu z kyokushin karate.

W trakcie obozu były również prowadzone przez sensei Artura Wilento osobno treningi dla kadry PFKK. Większość zajęć odbywała się z podziałem na grupy według stopnia zaawansowania.

W obozie z naszego klubu wzięło udział 6 osób.

Zdjęcia własne