Wycieczka do Trójmiasta odbyła się w dniach 25-27 stycznia 2010 roku. W wycieczce wzięła grupa najmłodszych ćwiczących z kilku klubów z Bydgoszczy, Chełmna, Torunia i Wąbrzeźna. Pierwszym punktem był Akwapark w Sopocie. Trzy godziny kąpieli i zabaw były wyczekiwaną atrakcją. Najciekawiej było popływać w basenie zewnętrznym przy mroźnym wieczorze. Miejscem noclegowym było schronisko młodzieżowe w Gdańsku.

W drugim dniu najważniejszy był trening w siedzibie Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do w Gdańsku Wrzeszczu z shihan Bogusławem Jeremiczem 5dan. Shihan zwrócił uwagę na odpowiednie zrozumienie i wykonanie podstawowych bloków. Każdy miał okazję wypróbować je w ćwiczeniach ura-waza z partnerem. Nie brakowało zabawy i uśmiechu. Shihan Jeremicz pochwalił wszystkich za pilność i zaangażowanie podczas treningu. Tego dnia równie ciekawe było zwiedzanie Centralnego Muzeum Morskiego gdzie można było zobaczyć wiele skarbów wydobytych z dna i wraków leżących w Bałtyku a także szereg ciekawych modeli statków. Przewodnik przybliżył również wszystkim pracę archeologów podwodnych. Po muzeum uczestnicy wycieczki ruszyli w poszukiwanie bursztynów na ul. Mariackiej i zwiedzanie starówki gdańskiej.

Trzeciego dnia w drodze powrotnej do domu zwiedzono Zamek Krzyżacki w Gniewie. Podczas całej wycieczki panowała bardzo niska temperatura ale nie przeszkadzało to wcale w zabawie, zwiedzaniu, treningu i dobrym humorom.