Tegoroczny Obóz Szkoleniowo – Sportowy odbył się w dniach 11-18lipca w miejscowości Rychnowy k/Człuchowa. W obozie wzięli udział ćwiczący głównie w klubach naszego województwa. Z naszego klubu w obozie wzięli udział ćwiczący w sekcji w Bydgoszczy, Białych Błotach i Ostromecku. Zajęcia prowadzili instruktorzy Piotr Binkowski 2dan, Sławomir Kłosiński 2dan, Andrzej Poczwardowski 2dan, Paweł Zaremba 1kyu. Całość nadzorował sensei Artur Wilento 4dan. Wszystkie zajęcia treningowe odbywały się na terenie ośrodka z podziałem na grupy w zależności od zaawansowania i wieku.

Na porannym treningu ćwiczono głównie podstawy kihon-geiko a także wzmacniano ogólne cechy motoryczne W zajęciach przedpołudniowych i popołudniowych skupiono się na treningu walki, uraz-waza oraz umiejętności posługiwania się kijem – bo. Podczas treningów walki wykorzystywano matę rozłożoną pod namiotem oraz sprzęt treningowy tj. tarcze i ochraniacze. W treningu ura-waza w zależności od możliwości grupy przećwiczono podstawy sprowadzania do parteru oraz uwalniania się z chwytów i obchwytów. Ostatni, wieczorny trening poświęcony był doskonaleniu i nauczaniu kata. Na zakończenie dnia każda grupa prezentowała nowo nauczoną formę.

Trening mocno-nocny odbył się nad brzegiem jeziora w świetle gwiazd. Techniki uderzeń, kopnięć i bloków wykonywano w tempie z kiai. Poruszanie i kata w nocy było trudnym zadaniem ale wszyscy w skupieniu wykonywali każde polecenie.

Oprócz treningów mieliśmy okazję zwiedzić miejsca historyczne w Człuchowie to jest rynek oraz park pod zamkiem krzyżackim. Wyprawa dookoła jeziora dała możliwość odkrywania nowych miejsc. Dla amatorów filmów było kino mocno nocne oraz dyskoteka dla wszystkich.

Na zakończenie obozu odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu. Uczestnicy wzięli udział w teście technicznym, w którym musieli zaprezentować umiejętności w kihon-geiko, ido-geiko oraz kata. Wszyscy uczestnicy obozu wzięli walczyli podczas kumite w grupach wiekowych i zaawansowania. Na zakończenie weszliśmy do wody by pożegnać się z jeziorem, które dawało nam ochłodę podczas całego obozu we wszystkie upalne dni. Wyniki egzaminu zostały omówione i podane podczas Sayonara połączonej z ogniskiem. Z naszego klubu z 15 osób uczestniczących w obozie 9 zdawało egzamin. Wszyscy zaliczyli test pozytywnie – gratulacje!

Do zobaczenia za rok!! OSU!!!

Zdjęcia własne