Tegoroczna VI Letnia Szkoła Karate w Tucholi rozpoczęła się w pierwszych dniach wakacji 26-30 czerwca 2021. W obozie uczestniczyła duża grupa dzieci ćwiczących w klubach karate w tym 6 osób z Bydgoszczy. Zajęcia odbywały się z podziałem na 5 grup, którymi opiekowali się a zarazem prowadzili zajęcia: Michał Okoński 4dan, Piotr Binkowski 3dan, Krzysztof Sosnówka 3dan, Edyta Wilento 1dan i Anita Matura 1dan. Instruktorem głównym był shihan Artur Wilento 5dan, natomiast zajęcia językowe i origami prowadził Hajime Watanabe…

Dzień obozowy podzielony był na 4 etapy z przerwami na posiłki i odpoczynek. Od samego rana na placu wszyscy budzili się na porannym rozruchu. Dalej zajęcia przedpołudniowe obejmujące różne sposoby spędzania czasu – lekcje japońskiego, origami, gry i zabawy, wyjście do miasta i na kąpielisko miejskie, a także zajęcia samoobrony i technik karate.

Zajęcia popołudniowe głównie związane były z treningiem sportowym obejmującym zajęcia karate i kształcące sprawność ogólną. Jeżeli chodzi o karate to instruktorzy skupiali się głównie na rozbudowaniu podstaw karate i na poprawności wykonywania zadań. Często wykonywano ćwiczenia w parach. Wieczorem zaś skupiono się głównie na nauce i doskonaleniu kata, które każda grupa prezentowała na zakończenie treningu.

W tym roku ponownie odwiedziliśmy Wioskę Górniczą w miejscowości Piła-Młyn. Miejsce przez ten czas wzbogaciło się o nowe obiekty i atrakcje. Nasi podopieczni ruszyli w trasę poszukując ukrytego skarbu a przy okazji poznając przyrodę i historię tego ciekawego miejsca. Nie mogło również zabraknąć treningu mocno-nocnego o północy. Niektórym trudno było wstać i podejmować zadania, ale wszyscy dzielnie wytrwali zaliczając cały trening min. wykonując 1000 technik!
W tym roku zamiast kina mocno-nocnego codziennie uczestnicy tworzyli fotoreportaż dnia. Było to znakomite podsumowanie całego dnia widzianego okiem samych uczestników. Przy okazji było sporo uśmiechu i dobrej zabawy 🙂

Podsumowaniem obozu był egzamin na stopnie szkoleniowe kyu junior. Większość uczestników przystąpiła do testu na pomarańczowe i niebieskie pasy. Cała szóstka naszych podopiecznych zdała na swoje kolejne stopnie – gratulacje!

zdjęcia: uczestnicy obozu