W dniach 27.07-01.08.2021 w Tucholi odbył się XIX Obóz Letni PFKK. W obozie uczestniczyli ćwiczący w klubach federacji w tym również i nasi członkowie klubu. Dobra pogoda i atmosfera sprzyjały ciekawym treningom prowadzonym przez instruktorów. Kaizen – ciągły rozwój i doskonalenie się – ta koncepcja towarzyszyła nam przez cały czas pobytu. Shihan Bogusław Jeremicz 6dan przygotował cały program a w realizacji pomagali mu shihan Artur Wilento 5 dan oraz sensei Janusz Drywa 4dan, Michał Okoński 4dan, Tadeusz Koziarz 4dan, Sławomir Kłosiński 4dan i Marcin Jeremicz 1dan. Pod koniec obozu odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu i dan. Dwójka naszych klubowiczów zdała na stopnie senior…

Zasady Zentai ryoku – mocy całego ciała podkreślane szczególnie przez shihan były wyznacznikiem ćwiczeń technicznych, na których głównie się skupiono. Większość zajęć odbywała się z podziałem na grupy według stopni zaawansowania co pozwoliło dostosować zadania do umiejętności. Również odbyły się specjalne zajęcia dla grupy juniorów.
Shihan Jeremicz prowadził zajęcia z elementami Iken oraz wnikliwie tłumaczył podstawy techniki karate i kata oddechowych Sanchin i Tensho.
Shihan Wilento uczył ido-geiko i kata a także prowadził zajęcia kumite dla juniorów. Sensei Janusz Drywa ponownie poprowadził zajęcia combat tym razem dla kolorowych pasów. Pozostali sensei Sławomir Kłosiński, Tadeusz Koziarz i Michał Okoński uczyli kata w grupach. Praktycznie wszyscy uczestnicy nauczyli się lub udoskonalili kata z długim kijem bo – Oshiro-no-kon. Sensei Marcin Jeremicz omawiał ćwiczenia krótkim kijem bo-neri. Dwa krótkie wykłady motywacyjne poprowadził Krzysztof Łoziński – psycholog sportu.

Pod koniec obozu odbył się egzamin na stopnie kyu oraz dan. W egzaminie na stopnie kyu uczestniczyło dwóch bydgoszczan, którzy zdali na stopnie senior – zielone pasy:
Weronika Węgierska 4kyu i Stanisław Szopa 3kyu – gratulujemy!!!

W przyszłym roku odbędzie się jubileuszowy XX Obóz Letni PFKK – już teraz zapraszamy do udziału.