Dwa medale wywalczyli nasi zawodnicy podczas Mistrzostw Polski Centralnej PFKK w Wieruszowie 22.04.2023r. Zawody zorganizowały Wieruszowski Klub Kyokushin Karate i Klub Sportów i Sztuk Walk „ GRU-KO”. W turnieju uczestniczyli zawodnicy z 22 klubów zrzeszonych w PFKK i innych organizacjach karate. Wśród startujących była trójka naszych zawodników..

Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach: kata za podziałem na wiek i kumite z podziałem na wiek i wagę zawodników. Sędzią głównym mistrzostw był shihan Bogusław Jeremicz, a rolę sędziego technicznego pełnił shihan Artur Wilento.

W konkurencji kata U-12 wzięła udział Natalia Sokowska. Niestety nie udało jej się przejść przez rundę eliminacyjną, podobnie zresztą jak w kumite. Natomiast Gracjan Materek i Anna Kęcik dobrze zaprezentowali się podczas swoich walk.
Gracjan Materek zwyciężył w kategorii U-18 -75kg, natomiast Anna Kęcik zajęła 2 miejsce w kategorii open kobiet. Gratulujemy dobrego startu!! Zawodników wspierał radami sensei Piotr Binkowski z Torunia za co serdecznie dziękujemy.

zdjęcia: B.Materek

Relacja wideo z otwarcia zawodów przygotowana przez @tugazetapl