13 maja odbyły się Mistrzostwa Polski w Kata PFKK i Otwarty Puchar Kenbukai w Solcu Kujawskim. Organizatorem zawodów był Klub Karate Kyokushin w Solcu Kujawskim kierowany przez Tomasza Marcysiaka 4dan. W tych zawodach wzięła również udział 5 osobowa reprezentacja naszego klubu w kata i kumite…

Zawody rozpoczęły się od pokazów kata w kategoriach wiekowych. W tych zmaganiach udział wzięły dwie nasze zawodniczki. Zarówno Natalia Sokowska jak i Julia Błoch przeszły pierwszą rundę eliminacyjną. Niestety w kolejnej zabrakło trochę szczęścia i nie dostały się do rundy finałowej decydującej o miejscach medalowych.
W Otwartym Pucharze Kenbukai udział wzięła trójka naszych zawodników. W jednej kategorii U-18 -75kg spotkali się w walce o trzecie miejsce Gracjan Materek i Danylo Chychyrov. Twardy pojedynek zakończył się zwycięstwem Danylo, który zdobył III miejsce.
W kumite seniorek walczyła Anna Kęcik. Pierwszą walkę wygrała zdecydowanie. Drugi pojedynek okazał się trudniejszy i w rezultacie przegrała na punkty zdobywając II miejsce.

Gratulacje za dobrą postawę podczas zawodów – OSU!

Zdjęcia: B. Materek