W sobotę 15 kwietnia w Limanowej odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego. W turnieju udział wzięli zawodnicy z 61 klubów z różnych organizacji karate kontaktowego. Organizatorem zawodów był Limanowski Klub Kyokushin Karate kierowany przez Zbigniewa Golińskiego 5 dan. Mistrzostwa rozegrano w konkurencjach kata i kumite dla seniorów i juniorów. Juniorzy walczyli w formule all-kick czyli z możliwością wykonania wszystkich technik nożnych na strefę jodan.

Nasz klub reprezentował Danylo Chychyrov, który stratował w najstarszej kategorii juniorów.

Danylo wywalczył III miejsce w kategorii 16-17 lat -75kg. Serdecznie gratulujemy!!!

Wspólny wyjazd na Mistrzostwa okazał się dobrym pomysłem. Podczas zawodów wszyscy wspierali się i dopingowali. Nocleg w pensjonacie pod Miejską Górą był dobrym wypoczynkiem i czasem relaksu.

Walki naszego zawodnika sekundował sensei Piotr Binkowski z Torunia. Funkcję sędziego pełnił shihan Artur Wilento.

Udział zawodników sfinansowany został z 1% podatku – serdecznie dziękujemy – OSU!

Relacja wideo z Mistrzostw Polski na profilu Okiem Sportowca

zdjęcia: Okiem sportowca, P.Binkowski