W dniu 25.03.2023 w Golubiu-Dobrzyniu odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej Polskiej Federacji Kyokushin Karate. W turnieju wzięło udział 21 dryżyn z klubów kyokushin karate. Zawody rozegrano w konkurencjach kata i kumite zarówno dla juniorów jak i seniorów. W Mistrzostwach wzięła również nasza 5 – osobowa drużyna.

Turniej zorganizował Golubsko-Dobrzyński Klub Karate Kyokushin prowadzony przez sensei Janusz Drywę 4dan, przy współpracy z Polską Federacją Kyokushin Karate i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu. Zawody odbyły się w Hali Widowiskowo – Sportowej w Golubiu-Dobrzyniu na czterech matach. Bardzo dobra organizacja zawodów pozwoliła sprawnie przeprowadzić wszystkie konkurencje. Sędzią głównym zawodów był shihan Bogusław Jeremicz 6dan, a sędzią technicznym shihan Artur Wilento 5dan.

W Turnieju wzięło udział pięcioro naszych zawodników. Trójka z nich startowała w kata, a dwójka w kumite.
Najbliżej podium w turnieju kata była Natalia Sokowska, która zajęła IV miejsce.
W kumite w kategorii U-18 -75kg walczył Gracjan Materek, który stoczył zacięte walki pełne emocji. Tym razem nie udało się jemu zdobyć miejsca na podium. W rezultacie zajął IV miejsce. Bardzo dobrze zadebiutował w turnieju tej rangi Nikodem Zawiszewski. Walczył on w kategorii U-14 -65kg. Pokonał wszystkich rywali zdobywając I miejsce.


Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom – OSU!!
Walki sędziowali między innymi Krzysztof Komorowski i Robert Dudek. Kierownikiem drużyny była Beata Materek.

Udział zawodników sfinansowany został z 1% podatku – serdecznie dziękujemy – OSU!


Zdjęcia B. Materek