20 grudnia 2022 odbył się egzamin klubowy. Do egzaminu podeszło 40 uczestników zajęć w naszym klubie z sekcji w Bydgoszczy i Trzemiętowie. W sobotę 17 grudnia kilku naszych podopiecznych również podchodziło do egzaminu w Toruniu na wyższe stopnie kyu…

W egzaminie głównie uczestniczyli najmłodsi ćwiczący na pierwsze stopnie kyu. Oceniano podstawowe techniki karate wykonywane samodzielnie oraz w ćwiczeniu z partnerem. Ważnym elementem było poruszanie się w pozycjach klasycznych i pozycji walki. Siedem osób zdawało na niebieskie pasy. Ta grupa dodatkowo zaprezentowała podstawowe kata Taikyoku oraz Pinan I. Wszyscy zdający podeszli do testu kumite z tym, że zdający na pomarańczowe pasy walczyli w ograniczonym kontakcie, a zdający na 8 i 7kyu walczyli w formule kyokushin karate.
Na zakończenie wszyscy zdający otrzymali wskazówki do dalszej pracy i zostali nagrodzeni brawami za zdany egzamin.

Egzamin na stopnie szkoleniowe kyu – 20.12.2022 – BSKK

W Toruniu z okazji 35-lecia tamtejszego klubu odbył się egzamin regionalny. Z naszego klubu wzięło w nim udział 11 osób. Ten egzamin miał zupełnie inny charakter. Obecność wielu czarnych pasów obserwujących i zwracających uwagę na wykonanie techniki jeszcze bardziej mobilizowała do skupienia się i lepszej prezentacji. Praktycznie wszyscy przeszli przez wszystkie przygotowane zadania: prezentacje techniki w kiho-geiko, ido-geiko, ćwiczenia w parach, ćwiczenia samoobrony, kata i kumite. Oba egzaminy przeprowadził shihan Artur Wilento 5dan w asyście czarnych pasów.

Egzaminy w Toruniu zdali:
brązowy pas – Andrzej Pawlak 2kyu,
zielony pas – Weronika Węgierska 3kyu, Michał Wardzała 4/1kyu,
żółty pas – Julia Błoch 5/1kyu, Anna Kęcik 6kyu, Natalia Sokowska 6/2kyu,
niebieski pas – Malwina Badyńska 7kyu, Martyna Górska 7kyu, Anna Pietrzak-Koleniec 8kyu, Luiza Wojciechowska 8kyu,
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze kyokushin karate.

Egzamin w Bydgoszczy zdjęcia A.Sänger

Egzamin w Toruniu zdjęcia A.Wilento