Działalność klubu w 2022 roku była w miarę stabilna. Praca klubu skierowana była na zwiększenie ilości ćwiczących i podniesienie wyszkolenia. Na początku roku odczuwaliśmy jeszcze skutki wprowadzonych ograniczeń epidemiologicznych. Jednak większość ćwiczących wróciła do systematycznego treningu. Zwiększyła się ilość dzieci i młodzieży pragnących poznawać tajniki kyokushin karate. Nasi ćwiczący chętnie brali udział w dodatkowych szkoleniach, a nasza reprezentacja w turniejach karate…

Członkowie klubu w 2022 roku wzięli udział w 10 szkoleniach oraz 7 turniejach karate zdobywając łącznie 17 wyróżnień. Łącznie 8 zawodników zdobywało medale w tym 2 seniorów i 6 juniorów. Najwięcej tytułów zdobyli:

4 medale – Maja Kirdzik,
3 medale – Danylo Chychyrov,
2 medale – Julia Błoch, Anna Kęcik, Natalia Sokowska, Mikołaj Trojanek,
1 medal – Michał Wardzała, Wojciech Mirowski.

Nasi zawodnicy brali udział w różnego rodzaju szkoleniach. Dzieci uczestniczyły w Zimowej i Letniej Szkole Karate zorganizowanej w Ciechocinku. Młodzież po raz drugi wzięła udział w Młodzieżowym Obozie Letnim w Szklarskiej Poręby. Osoby dorosłe latem szkoliły się podczas XX obozu Letniego PFKK w Tucholi. Bardzo udana okazała się nowa propozycja na zakończenie wakacji – Enter Camp. Krótkie ale wartościowe szkolenie dało od razu dobry start w nowym roku szkolnym. Natomiast miniony rok szkolny zakończyliśmy ciekawym wyjściem – mini rajdem – Ku źródliskom. To urokliwe miejsce w Puszczy Bydgoskiej urzekło wszystkich i mamy nadzieję, że zachęciło do odwiedzania tego kompleksu leśnego tak blisko położonego naszego miasta.

Klub w swojej działalności w 2022 roku korzystał z własnych środków finansowych pozyskanych ze składek członkowskich. Klub z własnych funduszy pokrywał koszty związane z realizacją zadań klubowych czyli: opłacanie licencji członkowskiej w PFKK i PZK, opłacenie wynajmowanych pomieszczeń do ćwiczeń, udział w imprezach sportowych i szkoleniowych, zakup sprzętu sportowego, opłat związanych z funkcjonowaniem formalnym klubu.
BSKK skorzystała z Programu Klub 2022 MSiT w ramach, którego otrzymaliśmy 10000 zł przeznaczonych na wynagrodzenie dla instruktora oraz organizację obozu sportowego dla juniorów.
BSKK otrzymał 1734,03 zł od Fundacji Studenckiej Młodzi Młodym z Częstochowy z 1% podatku za 2020rok. Środki wykorzystane zostały na zakup sprzętu sportowego i udział zawodników w turniejach karate.

Serdecznie dziękujemy wszystkim ćwiczącym i osobom wspierającym działalność klubu – OSU!