Po raz pierwszy mieliśmy okazję wziąć udział w nowej propozycji treningowej. W dniach 2-4 września w Ciechocinku odbył się Enter Camp, który zgromadził młodzież i dorosłych chcących mocnym akcentem wejść w nowy sezon szkoleniowy 2022/23. Gościliśmy w Sanatorium Gracja w Ciechocinku, które bardzo ciepło przyjęło całą naszą ekipę. Również i nasza ekipa wzięła udział w szkoleniu…

Zajęcia prowadził shihan Artur Wilento 5dan. Enter Camp zaczęliśmy od wieczornego treningu w świetlicy – dojo 😉 Potem kąpiel regeneracyjna w solance i dobry sen.
Sobota dostarczyła nam najwięcej wrażeń. Piękny poranek przywitaliśmy rozruchem w Parku Sosnowym. Po śniadaniu trening w hali sportowej OSiR nastawiony głównie na wykorzystanie kopnięć w walce. Po obiedzie spacer szlakiem ku tężnią i kolorowych dywanów kwiatowych. Wycieczkę zakończyliśmy w pięknym Parku Zdrojowym.
Kolejny trening odbył się na boisku w Parku Sosnowym gdzie głównie skupiono się nad wykorzystaniem rąk w walce. Ostatni trening tego dnia to zadania wykonywane z użyciem tarcz tajskich. Akcentowane były mocne uderzenia i silne kopnięcia.
Po wieczornej kąpieli uczestników zaskoczyła niespodzianka. Shake party w stylu hawajskim 🙂 a potem obejrzeliśmy kilka ciekawych walk z ostatnich japońskich turniejów.

Niedzielny rozruch w Parku Sosnowym rozbudził nas skutecznie. Po śniadaniu na ostatni trening poszliśmy nad Wisłę. Tematem było obrona przed atakiem przeciwnika poprzez zmianę pozycji lub zastosowanie bloku.

Przez cały czas towarzyszyła nam piękna słoneczna pogoda i dobra atmosfera karate.

Zdjęcia: D.Sobecki, J.Bajus, własne.