Letnia Szkoła Karate w Ciechocinku w tym roku odbyła się w dwóch turnusach 12-17 lipca i 19-24 lipca. W obozach uczestniczyli najmłodsi ćwiczący z klubów z naszego regionu w tym ośmioro ćwiczących w naszym klubie Bydgoskiej Szkole Kyokushin Karate..

Miejscem pobytu stało się Sanatorium Gracja. Uczestnicy podzieleni zostali na grupy według wieku i tak głównie pracowali pod okiem instruktorów i wychowawców. Treningi prowadzili sensei: Michał Okoński 4 dan, Janusz Drywa 4 dan, Piotr Binkowski 3 dan, Edyta Wilento 1 dan, Anita Matura 1dan. Nad całością sprawował pieczę shihan Artur Wilento 5 dan.

Naszym głównym miejscem treningowym stał się Park Sosnowy leżący w pobliżu sanatorium. Tam codziennie odbywały się wszystkie rozruchy i wieczorne treningi kata. Inne treningi odbywały się na miejscu w sanatorium i w terenie. Podczas zajęć treningowych instruktorzy skupiali się na podstawowej technice kyokushin, prezentując i ucząc ją w różnych wariantach. Było dużo ćwiczeń w parach również z wykorzystaniem sprzętu.

Podczas Letniej Szkoły Karate odbywają się nie tylko zajęcia sportowe. Zajęcia plastyczne prowadziła Pani Anna Żelazek a origami i kaligrafię Pan Hajime Watanabe. Lekcje te poprowadzone zostały tak, aby każdy do domu zabrał piękne prace wykonane przez siebie: magnesy, podkładki, figurki origami, obrazy.

Między zajęciami był czas na poznawanie Ciechocinka. Wraz z przewodnikiem weszliśmy do Dworku Prezydenta RP, a potem ruszaliśmy szklakiem kwiatów. Pan przewodnik opowiadał nam o różnych ciekawostkach związanych z miejscami, które odwiedzaliśmy. Całe uzdrowisko jest niczym ogromny park zatopiony w zieleni drzew i kolorowych kwiatach. Największym skarbem uzdrowiska jest solanka pozyskiwana do produkcji soli a przy okazji wykorzystywana do leczenia. W mieście znajdują się najdłuższe na świecie tężnie solankowe o łącznej długości 1741,5 m.

Ogromną frajdę sprawił nam Wodny Plac Zabaw zlokalizowany blisko Tężni Solankowych. Każda atrakcja została sprawdzona i oceniona 🙂 Ciechocinek położony jest nad ciekawym zakątkiem Wisły. Wyruszyliśmy w rejs statkiem po Wiśle. Kapitan statku interesująco opowiadał o rzece i przyrodzie ją otaczającej. Podczas obu turnusów towarzyszyły nam kołujące orły bieliki… Na miejscu rozegrane zostały mecze w dwa ognie zakończone ogniskiem i powrotem meleksami do sanatorium.

Oczekiwanym punktem programu LSK jest trening mocno-nocny. Tym razem ćwiczyliśmy w parku sosnowym spowitym mrokiem i ciszą. Mimo drobnych przeszkód związanych ze śpiochami całość zakończyła się sukcesem. Wszyscy wytrwali i grzecznie poszli spać 🙂 Nie zabrakło również codziennego fotoreportażu dnia przygotowanego tym razem przez wychowawców i kina nocnego.

Na zakończenie każdego turnusu odbył się egzamin na stopnie junior. W trakcie egzaminu zwracano uwagę na przećwiczone elementy podczas całego obozu. Wszyscy ćwiczący albo uczyli się bądź doskonalili kata Taikyoku i Pinan. Dlatego podczas egzaminu należało je zaprezentować. Wszyscy uczestnicy egzaminu również podeszli do testu kumite według grup wiekowych.
Wszyscy nasi podopieczni czyli: Alicja, Aleksander, Adam, Aleks, Mateusz, Mikołaj, Oleksii i Piotr zdali egzamin – nasze gratulacje i zachęcamy do dalszego poznawania kyokushin karate – OSU! Na szczególne wyróżnienie zasługuje Aleks Orzechowski, który wziął udział w dwóch turnusach Letniej Szkoły Karate – brawo!!

Zdjęcia: instruktorzy

Galeria: Turnus I, 12-17 lipca 2022

Galeria: Turnus II, 19-24 lipca 2022