23.04.2022 w Wieruszowie odbyły się Mistrzostwa Polski Centralnej PFKK. W turnieju również wzięła udział nasza 3-osobowa drużyna składająca się z dziewczyn. Każda z nich wywalczyła medale. Oto krótka relacja…

To trzecia edycja turnieju rozgrywanego w ramach federacji. Tym razem na dwóch matach hali sportowej mierzyli się zawodnicy z 17 klubów. Zawody odbyły się w konkurencjach kata i kumite.
W kata U-14 wzięły udział Julia Błoch i Maja Kirdzik. Po dwóch rundach zajęły miejsca na podium. Julia Błoch zajęła I miejsce, a Maja Kirdzik II miejsce.

Po konkurencji kata rozegrano kumite z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe.
W kategorii U-12 -40kg walczyła Natalia Sokowska. Pierwszą walkę wygrała, a w drugim pojedynku minimalnie uległa swojej przeciwniczce w rezultacie zajmując II miejsce.

Maja i Julia walczyły w kategorii U-14 +50kg. Maja Kirdzik w pierwszej walce spotkała się z zawodniczką z Wieruszowa. To był trudny, wyrównany pojedynek dla naszej zawodniczki. Dopiero w końcówce walki zaznaczyła się przewaga bydgoszczanki. W finale Maja walczyła z zawodniczką ze Świecia. Tym razem walkę zakończyła przed czasem przez ippon i zajęła I miejsce.
Julia Błoch pierwszą walkę przegrała. W pojedynku o trzecią lokatę mocno zmobilizowała siły i walczyła z dużą determinacją. W rezultacie zdobyła III miejsce.

Gratulujemy wyników – OSU!

Zawodniczkom sekundowali Beata Materek i Robert Błoch.

Udział w zawodach sfinansowany został z 1% podatku – dziękujemy!

Wideorelacja z Mistrzostw Polski Centralnej PFKK w Wieruszowie – kanał YouTube tugazetapl.

Zdjęcia: Beata Materek