W sobotę 9 kwietnia 2022 w Świeciu odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej PFKK. W zawodach wzięły udział reprezentacje 18 klubów. W sumie w turnieju wzięło udział 163 zawodników startujących w kata i kumite w tym nasza 7 – osobowa reprezentacja Bydgoskiej Szkoły Kyokushin Karate. Zawody zorganizowała Szkoła Kyokushin Karate kierowana przez Jakuba Kunkel 2dan. Sędzią głównym był shihan Bogusław Jeremicz, a technicznym shihan Artur Wilento…

Zawody rozpoczęły się od konkurencji kata z podziałem na wiek i płeć. Nasze dwie zawodniczki Julia Błoch i Maja Kirdzik prezentowały kata w kategorii U-14. Najwyżej została sklasyfikowana Maja, zajmując miejsce tuż przy podium – 4 miejsce.
Konkurencja kumite została rozegrana na trzech matach. Cała nasza siódemka stanęła do rywalizacji w walkach. Natalii Sokowskiej i Julii Błoch nie udało się niestety przejść rundy eliminacyjnej. Anna Kęcik i Gracjan Materek sklasyfikowani zostali na 4 miejscu. Dobrze walczyli Michał Wardzała i Maja Kirdzik. Oboje mieli trudne walki i silnie obsadzone konkurencje. W rezultacie wywalczyli 3 miejsca. W naszej ekipie zadebiutował Danylo Chyhyrov, który od marca trenuje w naszym klubie. Wcześniej mieszkał i ćwiczył w swoim mieście na Ukrainie. Walczył bardzo ekspresyjnie, wygrywając swoją konkurencję.

Naszej drużynie sekundowali Beata Materek, Marcin Kawa, Mikołaj Trojanek. Zmagania w kata i walki oceniał w roli sędziego Krzysztof Komorowski.

Wyniki bydgoszczan:
Maja Kirdzik: 4 miejsce w kata U-14, 3 miejsce w kumite -55kg U-14,
Michał Wardzała: 3 miejsce w kumite -45kg U-14,
Danylo Chyhyrov: 1 miejsce w kumite +70kg U-16,
Gracjan Materek: 4 miejsce w kumite -70kg U-18,
Anna Kęcik: 4 miejsce w kumite -55kg U-18.

Udział w Mistrzostwach został sfinansowany z 1% podatku na rzecz klubu – dziękujemy 🙂

zdjęcia: Beata Materek, Igor Jaroniewski