We wtorek 21 grudnia 2021 w klubie odbyły się egzaminy na stopnie kyu. Egzamin odbył się w dwóch grupach. W pierwszej do testu podeszli najmłodsi zdający na pomarańczowe pasy. W drugiej grupie umiejętności prezentowali zdający na stopnie senior oraz juniorzy zdający na wyższe stopnie junior. Oba egzaminy różniły się od siebie wymaganiami…

Najmłodsi musieli wykazać się swoją sprawnością i znajomością podstawowych technik. Ważna była również postawa podczas testu. W drugiej grupie mimo, że większość zdawała na pierwsze stopnie techniki były bardziej zaawansowane i ćwiczone w większym tempie. Zdający na wyższe stopnie zaprezentowali dodatkowo kata i podeszli do testu kumite.
Na szczególną pochwałę zasłużyli najstarsi, którzy zaprezentowali znakomitą postawę i bardzo dobre przygotowanie do egzaminu. W egzaminie uczestniczyli ćwiczący w sekcjach ZS-32, Trojanek Dojo i Trzemiętowie.

Dzień wcześniej w Toruniu odbył się egzamin, w którym wzięło udział kilka osób z regionu. W tym egzaminie wzięła udział trójka bydgoszczan z naszego klubu.
Na zielone pasy zdali: Maja Kirdzik 4/1kyu i Marcin Kawa 4kyu. Na 5kyu zdała Pola Rzeźnikowska.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze karate – OSU!

Zdjęcia: A.Sanger, R.Rumiński