W sobotę 18.12.2021 odbył się XXXVII Puchar Polski Polskiego Związku Karate w Bydgoszczy. Zawody rozegrane zostały w konkurencjach kata i kumite z podziałem na kategorie wiekowe: seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików. W Mistrzostwach wzięło udział 405 zawodników z klubów zrzeszonych w PZK reprezentujących różne organizacje karate kyokushin. W turnieju wziął udział Gracjan Materek reprezentujący nasz klub…

Mistrzostwa rozegrano w hali sportowej XI Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego. Rywalizacja przebiegała na 4 matach zarówno w kata jak i kumite. W ocenie kata ponieważ startowali przedstawiciele różnych organizacji kyokushin przyjęto ogólne zasady oceny: dynamika i rytm wykonania, postawa, prawidłowość wykonania pojedynczych technik, ogólna ocena.

W kumite przepisy walki mimo wprowadzonych ograniczeń dawały jasność oceny.
W walkach seniorów wykluczone zostały kopnięcia frontalne na strefę jodan. Walczący prezentowali mimo to świetne przygotowanie a walki stały na wysokim poziomie. W kumite juniorów podzielonych na trzy grupy wiekowe wprowadzono obowiązkowe ochraniacze tułowia. W pewien sposób ograniczało to możliwość ataku na strefę chudan. Jedynym zawodnikiem z naszego klubu był Gracjan Materek walczący w kategorii junior -75kg.
Gracjan rozpoczął mocno swój pojedynek. Praktycznie połowa walki należała do niego. W drugiej części rundy przeciwnik zaczął odrabiać straty. Sędziowie zadecydowali o dogrywce. W drugiej rundzie wygrał przeciwnik.
Mimo wszystko gratulacje za postawę dla Gracjana nie tylko w tych zawodach ale i przez cały rok 2021. Gracjan walczył we wszystkich turniejach w jakich wzięliśmy udział w tym roku – brawo!!!

Zdjęcia – własne