28 listopada 2021 w Gdańsku zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Kumite Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Zawody zostały zorganizowane przez Gdański Klub Kyokushin Karate kierowany przez shihan Bogusława Jeremicza 6dan. W turnieju wzięło udział 114 zawodników z 24 klubów. Mistrzostwa rozegrano w konkurencjach juniorów i seniorów z podziałem na kategorie wagowe. Nasz klub reprezentował Gracjan Materek, który w kategorii U-16 +67kg zajął III miejsce – gratulacje!..

Mistrzostwa, które odbyły się w Gdańsku w wyniku sytuacji epidemiologicznej w kraju były przekładane dwukrotnie. Dlatego zawody w hali sportowej Judo AWF w Gdańsku odbyły się bez publiczności. Niestety nasza drużyna została uszczuplona również z tego powodu. W zawodach wziął udział Gracjan Materek walcząc w kategorii U-16. W podsumowaniu zajął III miejsce.

W zawodach sędziował Krzysztof Komorowski a rolę sędziego technicznego pełnił Artur Wilento.

Zdjęcia: B. Materek