W niedzielę 07 listopada 2021 w Świeciu rozegrano Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego Okręgowego Związku Karate. W zawodach wzięło udział 131 zawodników z 12 klubów województwa. Turniej rozegrano w kumite z podziałem na wiek i wagę startujących. W turnieju wzięli udział zawodnicy z klubów, które należą do różnych organizacji i federacji karate. Nasza drużyna również wzięła udział w tych Mistrzostwach…

Zawody zorganizowała Szkoła Kyokushin Karate w Świeciu kierowana przez Jakuba Kunkel. Turniej odbył się w dobrej sportowej atmosferze. Aby zatrzeć różnice między przepisami walki na potrzeby tych zawodów stworzono osobny regulamin zawodów. Przedstawiciele klubów zgodnie stwierdzili, że jest potrzeba takiej wspólnej wojewódzkiej imprezy karate i dopracowania zasad współpracy a także regulaminu walki sportowej. Nie przyznawano tytułów drużynowych.

W turnieju wzięła udział 5 osobowa ekipa klubu. Niestety Michał Wardzała przegrał swoją walkę eliminacyjną. Natomiast pozostali zawodnicy osiągnęli następujące wyniki:
Nikodem Zawiszewski – 4 miejsce R.2009 +50kg,
Maja Kirdzik – 4 miejsce R.2008 +50kg,
Gracjan Materek – 1 miejsce R.2005 +67kg,
Maciej Koczorowski – 3 miejsce R.2004/3 -70kg.

Zawodnikom pomagali sekundując Beata Materek i Marcin Kawa. Rolę sędziego pełnił Krzysztof Komorowski.

Zdjęcia : B. Materek