Pod koniec czerwca do Bydgoskiej Szkoły Kyokushin Karate przy ul. Kruczej 5a, w ramach realizowanego programu „Policzmy się dla Polski”, zawitała ekipa TVP3 Bydgoszcz. Program ten informuje widzów o największym badaniu statystycznym w kraju: Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.

W 145 odcinku tej serii Shihan Artur Wilento w rozmowie z jedną z autorek programu, panią Kingą Wasilewską miał okazję przybliżyć widzom arkana sztuki karate. Wskazał na uniwersalność, bo jeśli są chęci to karate można trenować w zasadzie wszędzie, nie jest do tego potrzebny żaden dodatkowy sprzęt. Zwrócił uwagę na korzyści zdrowotne jakie płyną z uprawiania tej sztuki walki, ale przede wszystkim podkreślał aspekty pozasportowe i filozoficzne, które leżą u podstaw karate kyokushin.

Oczywiście – jak to ma w zwyczaju główny instruktor naszej Szkoły – nie skończyło się tylko na słowach i już po chwili pani Kinga przyodziana w karate-gi miała okazję sprawdzić w praktyce czym jest podejmowany przez nią temat. Trzeba przyznać, że jak na pierwszy raz wszystkie techniki były wykonane bardzo poprawnie. Mamy nadzieję, że ten aperitif to dopiero początek drogi, i że pani Kinga pojawi się jeszcze na treningach naszego klubu 🙂 Ruszamy już we wrześniu!

Zachęcamy do obejrzenia programu z udziałem shihana i naszych klubowiczów.

Policzmy się dla Polski,
odcinek 145

To nie tylko sport, ale przede wszystkim filozofia życia i nauka charakteru. Artura Wilento w karate szczególnie zafascynowała witalność pasjonatów tej sztuki walki. Dziś to pod jego skrzydłami ćwiczy ponad 200 osób. Z jakim kolorem pasa z treningu karate wyjdzie Kinga Wasilewska z TVP3 Bydgoszcz? Odpowiedź w odcinku.