3mamy lato” to program emitowany na antenie regionalnej telewizji TVP3 Bydgoszcz, w którym prowadzący zapraszają do swojego letniego studia ciekawych gości z Bydgoszczy i okolic.
Odwiedzają oni m.in. Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy, odkrywają tajemnice starych maszyn drukarskich, zabytkowych pojazdów… a nawet łazików marsjańskich. W swoich rozmowach podejmują takie kwestie jak: bezpieczeństwo, ekologia, wypoczynek, muzyka, teatr, fotografia, florystyka, nurkowanie, czy tematyka kulinarna. Gośćmi programu byli m.in.: burmistrzowie, przedstawiciele Straży Pożarnej i Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, ratownicy WOPR, autorzy powieści i poeci, podróżnicy, psychologowie, policjanci, bydgoscy trenerzy kajakarstwa, strzelectwa i akrobatyki…

Oczywiście w takim towarzystwie nie mogło zabraknąć przedstawicieli Bydgoskiej Szkoły Kyokushin Karate.

12 sierpnia w odc. 34 jednym z gości programu był shihan Artur Wilento wraz z ćwiczącą w naszym klubie Julią Żelazek oraz Zuzanną Chalecką instruktorką Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin.

Na tyle, na ile pozwoliły ramy czasowe programu shihan wyjaśnił widzom czym jest sztuka karate, a także jak wygląda jej aspekt sportowy w nawiązaniu do fullcontactowego kyokushin. Shihan w kilku słowach omówił też różnice między kata i kumite, w zobrazowaniu czego bardzo pomogły sempai Julia i sensei Zuzanna, które zademonstrowały uderzenia i kopnięcia w trakcie luźnej walki.
Główny instruktor naszego klub wspomniał również o ważnym elemencie treningu oraz rywalizacji sportowej jakim jest wzajemny szacunek wyrażający się w odpowiedniej etykiecie. Wyjaśnił rolę systemu stopni (pasów) w drodze jaką przebywa każdy karateka – czego doskonałym przykładem była nasza koleżanka z Toruńskiego Klubu, która w tym roku zaliczyła egzamin na stopień mistrzowski. Natomiast Julia miała okazję opowiedzieć o początkach swojej przygody z karate kyokushin i sukcesach w kumite.

Zachęcamy do obejrzenia odcinka z naszym udziałem. Cały program można zobaczyć na stronie TVP3 Bydgoszcz.

3mamy lato,
odcinek 34

Tym razem na sportowo. W programie karate, taniec towarzyski, akrobatyka, a nawet… lot balonem i nurkowanie z butlą. O smaczne jedzenie, szczególnie ważne przy takim wysiłku, zadbały panie z KGW Biskupice.