W sobotę 27 lutego 2021 roku w Międzyzdrojach odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego PFKK. Turniej zorganizował Międzyzdrojski Klub Sportowy BUSHIDO kierowany przez sempai Andrzeja Sawickiego. W turnieju wzięła również udział nasza skromna 4 osobowa drużyna zarówno w kata jak i kumite. W zawodach wystartowali juniorzy z 11 klubów nie tylko z województwa zachodniopomorskiego…

Turniej rozegrano w Hali sportowej im. Andrzeja Grubby przy szkole podstawowej w Międzyzdrojach. Na dwóch matach stawiło się 83 zawodników z 11 klubów. Dwie zawodniczki z naszego klubu wzięły udział w konkursie kata. Julia Błoch w kategorii lat 14 dotarła do rundy finałowej. Zajęła miejsce tuż przy podium czyli IV miejsce. Dużą niespodziankę sprawiła Pola Rzeźnikowska, która wzięła udział w kata open. Wszyscy konkurenci mieli za sobą znacznie dłuższy czas treningowy i wyższe stopnie. Finał okazał się zaskakujący. Pola wykonała kata Seipai i z miejsca czwartego przeskoczyła na I miejsce zdobywając tytuł mistrzowski.

W kumite walczyło trzech naszych zawodników. Maja Kirdzik po wyczerpujących pojedynkach zajęła III miejsce -50kg 13-14lat. Gracjan Materek zmierzył się z zawodnikiem z Lubszy w pojedynku meczowym. Niestety obie rundy przegrał zajmując II miejsce w kategorii open 15-16lat. W najstarszej kategorii 17-18 open dziewcząt walczyła Pola Rzeźnikowska, która stoczyła dwa dobre pojedynki ostatecznie zajmując III miejsce. Gratulacje dla zawodników za dobra postawę i atmosferę podczas wyjazdu.

Zawodnikom pomagała Beata Materek a walki sędziował Krzysztof Komorowski.

Zdjęcia B.Materek, A.Wilento