W pierwszym tygodniu marca w dniach 04-07.03.2021 odbyło się Seminarium Kumite PFKK w COS w Wałczu. W szkoleniu udział wzięli ćwiczący w klubach Polskiej Federacji Kyokushin Karate w tym również z naszego klubu.
Zajęcia treningowe prowadzone były głównie przez shihan Bogusława Jeremicza i Artura Wilento. Treningi odbywały w hali sportowej, natomiast poranne rozruchy na stadionie. W szkoleniu skupiono się na rozwijaniu koncepcji ciężkiego ciała i środka ciężkości w kształceniu techniki walki…

Jedną z istotnych metod dającą znakomite podstawy jest Iken a w tym ćwiczenia bo-neri, które również prowadził Marcin Jeremicz. W treningu używano także tarcz i rękawic bokserskich. Po całym dniu treningowym można było skorzystać z basenu i sauny. Podsumowaniem szkolenia był wieczorny sobotni trening, na którym stoczono 25 walk sparingowych. Ciekawymi spostrzeżeniami dotyczącymi motywowania się i radzenia sobie ze stresem podzielił się ćwiczący z nami Krzysztof Łoziński zajmujący się na co dzień między innymi zagadnieniami z psychologii sportu. Shihan Jeremicz w swoich treningach często nawiązywał do historii sztuk walki co dawało pełniejszy obraz koncepcji powstania i rozwoju kyokushin karate.