W dniach 28.06-02.07.2020 odbyła się V Letnia Szkoła Karate. Mimo trudnej sytuacji spowodowanej korona wirusem obóz odbył się. W szkoleniu a zarazem wypoczynku wzięli również udział nasi najmłodsi podopieczni. Tym razem skromna grupa w wieku 7-11 lat wraz z innymi kolegami z klubów karate znakomicie spędzała czas w Tucholi…

Organizacja obozu stała pod znakiem zapytania przez ok 2 miesiące. Niemniej wszystko zakończyło się pozytywnie. Pracownicy ZAZ w Tucholi bardzo ciepło przyjęli nasz cały obóz i również stworzyli przyjazną atmosferę za co serdecznie dziękujemy.
Oczywiście najważniejsze były zajęcia obozowe, które odbywały się 4 razy dziennie.
Zajęcia i opiekę nad uczestnikami sprawowali Artur Wilento 5dan, Michał Okoński 4dan, Tomasz Bajus 3dan, Piotr Binkowski 2dan, Edyta Wilento 1dan i Hajmie Watanabe – nauczyciel origami i języka japońskiego.

Dzień rozpoczynał się porannym rozruchem a kończył treningiem kata, pokazami i omówieniem dnia przez shihana Wilento. W programie treningowym karate instruktorzy skupili się na doskonaleniu podstaw karate i rozwijaniu ogólnej motoryki. Większość uczestników poznało nowe techniki i nowe formy kata. Treningi w małych grupach dały możliwość instruktorom na szybkie poprawianie niedociągnięć i duże urozmaicanie zajęć.

Oprócz treningów uczestnicy skorzystali w upalne dni z kąpieli w jeziorze Głęboczek i jeziorze Środkowym. Zwiedziliśmy Tucholę „szlakiem średniowiecznego miasta” i Wioskę Górniczą w Pile-Młyn – poszukując ukrytego skarbu.

Nie zabrakło również lekcji origami i kina nocnego a także treningu mocno-nocnego. Na trening o północy wszyscy czekali z niecierpliwością. Przyznać trzeba, że postawa na tych zajęciach była godna podziwu. Z wyjątkiem jednego „śpiocha” wszyscy stawili się o czasie w wyznaczonym miejscu a potem dzielnie ćwiczyli przez godzinę. W tym roku głównym testem było wykonania 500 technik za jednym razem – co udało się wszystkim – gratulacje!!

Na zakończenie odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu junior. Z naszego klubu dwie osoby podeszły do egzaminu i dobrze zaliczyły wszystkie jego części gratulacje dla Stasia Kasprowicza 7/2 kyu i Olka Tuszyńskiego 10/2 kyu.

Do zobaczenia na kolejnej Letniej Szkole Karate za rok!!!

zdjęcia: instruktorzy