W ferie szkolne w dniach 26-29.01.2020 odbyła się Zimowa Szkoła Karate w Ciechocinku. Tegorocznej deszczowej zimie nie pozwoliliśmy popsuć sobie humorów i dobrze trenowaliśmy i bawiliśmy się na wyjeździe. W turnusie uczestniczyli ćwiczący w sekcjach juniorów w Bydgoszczy i Białych Błotach oraz trenujący w klubie w Toruniu. Dla kilkorga uczestników był to pierwszy samodzielny wyjazd bez rodziców. Na dodatek pod hasłem – wyjazd bez elektroniki – czyli bez telefonów komórkowych i podobnych urządzeń. Początek był trudny zwłaszcza dla opiekunów ale potem okazało się, że najważniejsza jest komunikacja między sobą a rozmowy z kolegami i instruktorami są ciekawe..

Podczas treningów instruktorzy skoncentrowali się na zadaniach związanych z walką w tym głównie nad użyciem technik nożnych. Na zakończenie Szkoły uczestnicy mieli okazję stanąć do dziesięciu sparingów z instruktorami. Walczący sensei Mariusz i Adam byli zaskoczeni pomysłowością i zaangażowaniem walczących.
Gościliśmy w Dziecięcym Sanatorium Uzdrowiskowym im. dr. Markiewicza w Ciechocinku gdzie również trenowaliśmy w sali gimnastycznej i korzystaliśmy z basenu solankowego. Jedno przedpołudnie umilił nam seans filmowy w Kinie Zdrój. Codziennie spacerowaliśmy poznając urokliwe miejsca miasta takie jak parki miejskie i najdłuższe w Europie o drewnianej konstrukcji tężnie solankowe. Bardzo ciekawe były również wycieczki do Muzeum Warzelni Soli i Dworku Prezydenta RP gdzie przy okazji można było usłyszeć o historii miasta i naszego kraju.

Zimową Szkołę Karate prowadzili shihan Artur Wilento oraz sensei Mariusz Rudziński, Adam Witkowski i Edyta Wilento a zajęcia z origami Hajime Watanabe.

Wyjazd częściowo został sfinansowany z pozyskanych funduszy z 1% podatku za rok 2018 – serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy za rok OSU!!!

Zdjęcia własne