23 stycznia 2020r. w Bydgoskiej Szkole Kyokushin Karate odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu – junior oraz senior. Wzięli w nim udział ćwiczący w sekcjach BSKK oraz zdający na wyższe stopnie junior z klubu z Solca Kujawskiego. Głównym egzaminatorem był shihan Artur Wilento 5dan, asystowali również trenerzy z pozostałych sekcji: sensei Mariusz Rudziński 3dan, sensei Mikołaj Trojanek 1dan oraz sempai Andrzej Wnęk 2kyu i sempai Beata Materek 2kyu.

  Egzamin był podzielony na dwie tury: najpierw dla najmłodszych juniorów zdających swój pierwszy egzamin lub kolejny na pomarańczowe pasy, a następnie o 18:30 dla juniorów zdających na wyższe stopnie i początkujących seniorów.

  W pierwszej turze najważniejszą częścią był test poświęcony podstawowym technikom karate. Na początkujących czekały również zadania z zakresu ido-geiko (poruszanie się) w pozycji klasycznej oraz przejścia w pozycji walki. Wszystko wykonywali dzielnie i z pełnym zaangażowaniem. Na zakończenie stanęli do pojedynku na otwarte dłonie.

 W drugiej turze egzamin był bardziej wymagający i znacznie dłuższy. Zdający przeszli test technik w kihon-geiko oraz ido-geiko. Osoby, które podchodziły do egzaminu na 8kyu i wyżej miały do wykonania dodatkowe, trudniejsze i bardziej złożone zadania. Na koniec zostali poproszeni o zaprezentowanie kata, po czym wszyscy przystąpili do testu kumite.

 Osoby, które stawiły się na egzaminie starały się z całych sił pokazać swoje najlepsze umiejętności, jednak specjalnie wyróżniona została jedna osoba – Nikodem Kiciński zdając tym samym swój pierwszy egzamin na stopień 10/2 kyu.

 Dwa dni później, w sobotę 25.01.2020r. odbył się regionalny egzamin w Toruniu. Podeszło do niego trzech seniorów ćwiczących w BSKK. Na kolejne stopnie szkoleniowe zdali: Beata Materek 2kyu, Filip Mierzewa 3kyu i Andrzej Pawlak 4kyu.

Gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju na drodze kyokushin karate – OSU!

Zdjęcia: Ada Sänger