W roku 2014 nasze zajęcia były prowadzone w 3 miejscach: w Bydgoszczy, Białych Błotach i w Koronowie. Nowa sekcja założona została przez Mikołaja Trojanka. W grupach stałych treningi prowadzone były z podziałem na stopień zaawansowania. Dwóch naszych wychowanków i również zawodników zdobyło uprawnienia instruktorskie. Mamy nadzieję, że mocno zaangażują się w szkolenie nowych członków klubu, a potem również i zawodników.

Kolejna osoba podeszła do egzaminu na czarny pas mistrzowski. Mikołaj Trojanek podczas obozu letniego PFKK zdał na 1dan.

Trzech naszych zawodników wzięło udział w międzynarodowym turnieju – Mistrzostwa Austrii Shinkyokushinkai w Wiedniu. Wyjazd został zorganizowany przez PFKK. Mariusz Rudziński wygrał swoją kategorię seniorów +35lat zdobywając tytuł Mistrza Austrii. Jego walki były bardzo emocjonalne i prowadzone przez niego w znakomitym stylu. Cała kategoria okazała się silnie obsadzona, a wszystkie pojedynki były bardzo mocne. Tym sukcesem Mariusz Rudziński podsumował swoją długoletnią karierę zawodniczą. Przez ten czas wykształcił swój charakterystyczny sposób walki będąc zawsze wymagającym przeciwnikiem. Zdobyte doświadczenia i umiejętności przekazuje swoim podopiecznym w klubie.
W tegorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16 PFKK w Solcu Kujawskim I miejsce medalowe zdobyli w kumite: Hubert Czerwiński I miejsce +75kg 15-16lat i Patryk Nowak II miejsce +50kg 11-12lat. III miejsce w kata do lat 14 zajęła Adrianna Sanger.

Członkowie klubu w 2014 roku wzięli udział w 5 szkoleniach oraz 8 turniejach karate zdobywając łącznie 20 wyróżnień w tym 15 w konkurencjach junior, 5 w konkurencjach senior. Łącznie 10 zawodników zdobywało medale w tym 3 seniorów i 7 juniorów.

Nasza drużyna zdobyła:
III miejsce w kata w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego PFKK w Golubiu-Dobrzyniu.

Najwięcej miejsc medalowych wywalczyli:
Adrianna Sanger – 5,
Hubert Czerwiński – 4.

Wyróżnienia również zdobywali:
Mariusz Rudziński, Kacper Glanc, Julia Żelazek – 2,
Robert Dudek, Kacper Neumann, Marta Męczykalska, Patryk Nowak, Igor Suchodolski – 1.

Kacper Glanc i Paulina Westphal ukończyli kurs instruktorski rekreacji ruchowej o specjalizacji samoobrona.

W tym roku Bydgoska Szkoła Kyokushin Karate otrzymała od Fundacji Studenckiej Młodzi Młodym z Częstochowy finanse pozyskane z 1% podatku – za 2013 rok. Za otrzymane fundusze klub zakupił sprzęt treningowy. Dziękujemy wszystkim darczyńcom.