W tym roku w Tucholi odbyły się dwa obozy. Obydwa obozy prowadziła kadra instruktorska w składzie Bogusław Jeremicz 5dan, Artur Wilento 4dan i Andrzej Poczwardowski 3dan.

Pierwszy poświęcony był szkoleniu juniorów. W tym obozie uczestniczyli Julia Żelazek i Hubert Czerwiński.

Drugi obóz był szczególnie ciekawy ponieważ gościem specjalnym był Hajime Kazumi. Dziś Kazumi prowadzi swoją organizacją karate. Uczestnikom obozu przedstawiał podstawy swojego systemu walki, który również miał wpływ na jego osiągnięcia jako zawodnika kyokushin karate. W swojej karierze sportowej zdobył m.in. pięciokrotnie Mistrzostwo Japonii open, dwukrotnie vice Mistrzostwo Świata open i tytuł Mistrza Świata +90kg. Zaliczył również test 100 kumite.

W Obozie Letnim z Hajime Kazumi w Tucholi uczestniczyli Mariusz Rudziński, Krzysztof Komorowski, Kacper Glanc i Mikołaj Trojanek dla którego ten obóz był niezmiernie ważny gdyż podszedł do egzaminu na czarny pas. Mikołaj Trojanek przeszedł wszystkie testy i zaliczył egzamin na stopień 1dan. Przygodę ze sportami walki rozpoczął w naszym klubie w 2004 roku jako uczeń gimnazjum. Trenując również startował w turniejach karate zarówno juniorów jak i seniorów. W 2013 roku zdobył uprawnienia instruktorskie.

Serdeczne gratulacje i powodzenia na mistrzowskiej drodze karate!!!

Więcej informacji i zdjęć:
Obóz juniorów Tuchola 2014 http://federacja.karate.8host.pl/?go=entry&id=123
Obóz seniorów Tuchola 2014 z Hajime Kazumi http://federacja.karate.8host.pl/?go=entry&id=125