W sobotę 10 maja w Wąbrzeźnie odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej PFKK. W turnieju wzięło udział 165 zawodników z 21 klubów – szczegóły w komunikacie: federacja.karate.8host.pl/?go=entry&id=118.

Wśród startujących było 10 zawodników z naszego klubu. Konkurencja w poszczególnych kategoriach wiekowych była dość duża. Sprawiło to, że rywalizacja zarówno w kata jaki kumite była ciekawa. Najsilniej obsadzoną kategorią wiekową zarówno w kata jak i kumite była kategoria 11-12lat. W kata wystartowało 43 zawodników! Nasz zawodnik nie zajął miejsca medalowego, ale w tak licznej konkurencji wejście do finału było już sukcesem. Igor Suchodolski wśród chłopców zajął IV miejsce. Natomiast Adrianna Sanger II miejsce w kata do 14 lat, a Julia Żelazek III miejsce w kata do 16lat.

Największe emocje i widowisko stwarzają podczas zawodów walki – kumite. Tym razem pojedynki odbywały się na trzech matach. W kategorii 11-12lat +43kg Patryk Nowak zajął IV miejsce. Adrianna Sanger w kategorii 13-14lat -50kg zajęła III miejsce.

W kategorii 15-16lat +65kg Hubert Czerwiński zdobył I miejsce znakomicie wygrywając wszystkie swoje walki w większości przed czasem.

Bardzo dobre pojedynki stoczył w konkurencji seniorów Kacper Glanc. Wszystkie jego walki były dynamiczne i dobre technicznie. W rezultacie zwyciężył zdobywając I miejsce w kategorii -70kg. Podczas zawodów rozegrano konkurencję plus 35lat mężczyzn, w której Robert Dudek zdobył II miejsce.

Gratulujemy sukcesów!!!