W sobotę 5 grudnia 2009 w Czaplinku odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej Juniorów Kyokushin-Kan Karate-do. W Mistrzostwach wzięło udział 117 zawodników reprezentujących 17 oddziałów znajdujących się w regionie północnym między innymi z Bydgoszczy. Organizatorem Mistrzostw był Klub Karate w Czaplinku prowadzony przez Marka Aleszko 1dan. Mistrzostwa rozegrano w dwóch konkurencjach dla juniorów: kata i kumite z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Oprócz juniorów w zmaganiach wzięli udział seniorzy w konkurencji ‚Pierwsze Starcie’. W turnieju wzięło udział wielu nowych zawodników z nowo powstałych klubów. Mimo wszystko walki były ekspresyjne i na dobrym poziomie. Trzech naszych zawodników wywalczyło w kumite miejsca na podium zawodów…

Bardzo dobrze zaprezentował się nasz zawodnik Mikołaj Trojanek, który w konkurencji seniorów „Pierwsze starcie” -70kg wygrał wszystkie walki zajmując I miejsce. Jednocześnie otrzymał tytuł najlepszego zawodnika mistrzostw!
W tej konkurencji Adam Talarek w kategorii -80kg zajął III miejsce a Krzysztof Komorowski w kategorii +80kg IV miejsce.
Z pośród naszych juniorów najlepiej wypadł Kacper Glanc, który wywalczył II miejsce w kategorii -60kg 13-14lat. Paulina Westphal w kategorii 13-14lat open zajęła IV miejsce.