12 listopada 2005 roku rozegrano I Mistrzostwa Polski – Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. Zawody zostały zorganizowane przez Klub Sportów i Sztuk Walki w Turku. Dodatkowo podczas tej imprezy sportowej rozegrano Puchar Polski Juniorów Młodszych w kata. Cała impreza została przeprowadzona zgodnie z założonymi przez PFKK standardami i regulaminami zawodów sportowych. Jeden z tytułów mistrzowskich wywalczył zawodnik naszego kubu…

Jako pierwszy został rozegrany turniej kata według nowych zasad. Młodzi zawodnicy prezentowali zróżnicowany poziom umiejętności, ale widać było już całkiem nowy kierunek rozumienia kata. Kolejne zawody na pewno pozwolą na dalsze podniesienie poziomu wyszkolenia w tej dziedzinie.
Po raz pierwszy w ramach PFKK rozegrano zawody Kata seniorów. Konkurs kata przeprowadzony został na wzór Mistrzostw Świata. Zawodnicy w pierwszej turze eliminacyjnej musieli zaprezentować jedno kata – Geksai-sho. W rundzie finałowej każdy wykonywał kata przygotowane przez siebie z puli finałowej. Cieszy fakt, że zawodnicy podjęli próby zaprezentowania różnych form, dlatego cały konkurs był ciekawy do samego końca.
Najważniejszą częścią Mistrzostw był turniej kumite. Na macie oprócz znanych zawodników pojawili nowi. Praktycznie wszystkie walki były ciekawe i emocjonujące. Zmiana systemu szkolenia przyczyniła się również do zmiany sposobu prowadzenia walk u większości zawodników. Co prawda przeważnie zwyciężyli faworyci, ale nie w sposób zdecydowany i jednoznaczny. Każda walka była walką od początku do końca. Nie było widać wyrachowania. Dlatego każdy pojedynek mógł się podobać zarówno zgromadzonej publiczności jak i samym zawodnikom.
Świetnie walczył Mariusz Rudziński zawodnik reprezentujący klub z Bydgoszczy. Wygrał swoje walki w bardzo dobrym stylu choć przeciwnicy stawili wysokie wymagania. Tym samym zajął I miejsce w kategorii -90kg – serdeczne gratulacje!!