W sobotę 3 grudnia 2005 roku w Toruniu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Pomorza i Kujaw Kyokushin Karate. W zawodach uczestniczyło 247 zawodników zrzeszonych w klubach i sekcjach Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. Cała impreza skierowana była do najmłodszych uczestników zajęć karate oraz do osób stawiających swoje pierwsze kroki na matach sportowych. Dobrze w tych zawodach wypadli nasi zawodnicy..

Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: kata, kumite juniorów i kumite „Pierwsze Starcie”. Najliczniej obsadzone zostały konkurencje kata w tym do lat 10 i 12 chłopców gdzie na planszach stawiło się blisko 90 zawodników! W młodszych kategoriach kata oceniane były na zasadzie porównania. Dało to startującym poczucie rywalizacji jak w prawdziwej walce kumite.

Kolejna konkurencja to kumite juniorów z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. W tej konkurencji juniorzy walczyli według regulaminu PFKK w zabezpieczających ochraniaczach. Poziom walk juniorów podniósł się – w porównaniu od ostatnich zawodów juniorów w Zduńskiej Woli. Lepsza ocena dystansu, poruszanie się, technika wykonywanych kombinacji dawała najlepszym zwycięstwo.

W zeszłym roku wprowadzona została do turnieju nowa konkurencja kumite tzw. „Pierwsze Starcie”. Jest to konkurencja skierowana do osób pełnoletnich nie mających doświadczenia w walkach na matach sportowych. Uczestnicy podzieleni zostali na stopnie zaawansowania oraz kategorie wagowe. Wszyscy zawodnicy walczyli w ochraniaczach osobistych oraz kaskach z kratką. Walki w tej konkurencji wzbudzały największe emocje wśród publiczności. Zawodnicy prezentowali już znaczną dojrzałość w prowadzeniu walki. Najmocniejszą okazała się kategoria najcięższa wśród zawodników 6-3 kyu.

Wyniki zawodników z Bydgoszczy
:
Paulina Kępińska – II miejsce kata do lat 10
Monika Nowakowska – III miejsce kata do lat 10
Marta Nawrocka – IV miejsce kata do lat 14
Mikołaj Trojanek – II miejsce kumite -60kg 15-16lat
Piotr Pawlikowski – III miejsce kumite +60kg 15-16lat
Adam Talarek – I miejsce kumite +70kg 8-7kyu seniorów
Marcin Nawrocki – III miejsce kumite +70kg 8-7kyu seniorów
Łukasz Olkowski – IV miejsce +70kg 8-7kyu seniorów
Marcin Watras – I miejsce kumite +70kg 6-3kyu seniorów

W podsumowaniu drużynowym w kumite nasz klub zajął IV miejsce.