W dniach 7-9.11.2005 odbyło się seminarium szkoleniowe PFKK. W szkoleniu uczestniczyli prawie wszyscy kierownicy oddziałów PFKK oraz przede wszystkim instruktorzy. Wśród nich również Mariusz Rudziński instruktor naszego klubu…

Sensei Bogusław Jeremicz przekazał wiele wskazówek dotyczących podstaw technicznych oraz prawidłowego rozumienia i wykonania kata. Wspólnym mianownikiem wszystkich ćwiczeń jest zrozumienie podstaw technicznych, dlatego ćwiczenia kihon-geiko i ido-geiko są niezmiernie ważne podczas treningu. Te ćwiczenia rzutują na wykonanie i zrozumienie kata oraz na dobre kumite.
Sensei Jan Bierowiec przeprowadził kurs sędziowski kumite, w którym wzięli udział wszyscy obecni na seminarium. Wyjaśnione zostały zasady sędziowania, punktowania i prowadzenia walki. Nowi przeszkoleni sędziowie będą mieli okazję oceny zawodników już na Mistrzostwach Krajowych w Turku i w turniejach regionalnych.
Była to świetna okazja ujednolicenia szkolenia w klubach na początku nowego sezonu treningowego. Dopisał również pogoda tym bardziej milej upływał czas podczas seminarium
Ustalono również wstępny kalendarz szkoleń i imprez sportowych na rok 2006, podsumowano także dotychczasową działalność i start Reprezentacji Federacji w Mistrzostwach Świata w Moskwie.