W ferie szkolne w dniach 28-31.01.2023 odbyła się XI Zimowa Szkoła Karate w Ciechocinku. Gościliśmy ponownie w Sanatorium Gracja, które stworzyło nam bardzo dobrą atmosferę dla pobytu dzieci. W Zimowej Szkole Karate uczestniczyli ćwiczący w klubach z naszego regionu w tym ośmioro ćwiczących z naszego klubu. Większość zajęć prowadzona była w mniejszych grupach z podziałem na wiek. Zajęcia prowadzili sensei Janusz Drywa, Michał Okoński i Edyta Wilento. Nad całością czuwał i również prowadził zajęcia shihan Artur Wilento. Zajęcia origami prowadził pan Hajime Watanabe.

Treningi poświęcone były kształtowaniu podstawowych technik, ale z wykorzystaniem ich w treningu w parach. Ćwiczono elementy walki i samoobrony. Podczas zajęć w hali sportowej OSiR ćwiczyliśmy dodatkowo kata i rozegrany został wielki mecz piłki nożnej 🙂
W niedzielę 30 stycznia odbył się Wielki Finał Orkiestry Świątecznej Pomocy. O godzinie 20:00 przy amfiteatrze w Parku Zdrojowym wraz z innymi uczestnikami wysłaliśmy światełko do nieba.

Przed najdłuższymi tężniami solankowymi na świeci wykonaliśmy rzut czapkami 🙂


Stałym punktem programu Zimowej Szkoły stały się kąpiele solankowe i seans w kinie i tym razem tak było.
Mieliśmy również propozycję dla łasuchów. Wizyta w pijalni czekolady w historycznej kawiarni w sercu Parku Zdrojowego. Ciekawe okazały się także warsztaty kulinarne zorganizowane przez Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku. Każdy mógł przygotować sobie samemu tosty i naleśniki.

Zapraszamy już teraz na XII edycję Zimowej Szkoły Karate w 2024 roku 🙂

zdjęcia: instruktorzy