Na początku ferii szkolnych odbyła się Zimowa Szkoła Karate w dniach 15-19.01.2022 w Ciechocinku. Gościliśmy w Sanatorium Gracja, w którym przebywaliśmy i ćwiczyliśmy. W obozie wzięli udział ćwiczący w klubach z naszego województwa w tym również z naszego.

Obóz prowadzili instruktorzy Michał Okoński, Janusz Drywa i Edyta Wilento pod okiem shihan Artura Wilento. Większość zajęć odbywała się z podziałem na mniejsze grupy. Najważniejsze były treningi karate, w których skupiono się na ćwiczenia walki i wykorzystaniu kopnięć – głównie mawashi-geri. Podczas treningu w hali sportowej również był czas na ćwiczenia kata.
Sztuka składania papieru – origami to domena pana Hajime Watanabe, który każdego dnia i w wolnej chwili chętnie z dużą cierpliwością uczył i podpowiadał jak to robić.
Codziennie również korzystaliśmy z basenu solankowego na miejscu w sanatorium. Podczas wycieczki przewodnik opowiedział pokrótce o historii uzdrowiska i ciekawych miejscach, a w Warzelni Soli opisał, jak produkowano sól w przeszłym czasie.
Nie zabrakło również seansu w kinie Zdrój gdzie zobaczyliśmy film animowany o magicznym mieście Encanto. Każdy uczestnik obozu otrzymał czapkę z napisem w kanji – kyokushin karate.

Serdecznie zapraszamy za rok na kolejną Zimową Szkołę Karate, a podczas wakacji na obozy organizowane przy współudziale klubu.

Zdjęcia: instruktorzy