Sobotni poranek z karate czy to możliwe? Jak najbardziej! 22 maja 2021 odbyły się konsultacje kumite zorganizowane przez Szkołę Kyokushin Karate w Świeciu. Pomysłodawcą treningu był Jakub Kunkel 2dan, który na co dzień jest szkoleniowcem w tym klubie. W sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu spotkali się ćwiczący w klubach karate naszego regionu ze Świecia, Chełmna, Bydgoszczy, Torunia, Golubia-Dobrzynia, Wąbrzeźna by wspólnie trenować. Konsultacje prowadził shihan Artur Wilento 5dan a pomagał sensei Tomasz Wrzesień 3dan. Głównym tematem był walka w półdystansie – taktyka związana z poruszaniem się i użyciem wybranych technik…

Konsultacje podzielone zostały na dwie sesje treningowe. W pierwszej były ćwiczenia wprowadzające i trening na tarczach. W drugiej zadania taktyczne w parach i sparing z naciskiem na stosowanie ćwiczonych rozwiązań.
Wspólny trening, możliwość ćwiczenia z innymi dała nam dużo satysfakcji i doświadczenia. Mamy nadzieję, że w nowym sezonie uda nam się częściej razem trenować.

zdjęcia: O.Poćwiardowska