W dniach 4-9 sierpnia 2009 odbył się VII Obóz Letni PFKK w Tucholi. W obozie wzięła rekordowa ilość ćwiczących ponad 170 osób z ośrodków kyokushinkan w Polsce oraz z Kaliningradu. Gośćmi obozu był japoński mistrz Kunio Ishizawa. Oprócz zaproszonego gościa treningi prowadzili shihan Bogusław Jeremicz i sensei Artur Wilento i Dariusz Jasiakiewicz. Zajęcia odbywał się 4 razy dziennie – razem 18 treningów z podziałem na grupy. W obozie uczestniczyli również ćwiczący w klubie kyokushinkan w Bydgoszczy..

Co dziennie rano odbywały się zajęcia Iken. Mocno skupiono się na treningu podstaw w kihon i ido-geiko jako bazy wyjściowej do treningu techniki i taktyki walki. Dużą uwagę zwracano na balans ciała i poruszanie się w trakcie ćwiczeń walki. Ćwiczono również kijem Bo – przećwiczono kata Oshiro-no-kon i Shushi-no-kon. Shihan Kunio Ishizawa szczególny nacisk kładł na dynamiczną prace bioder podczas wykonywania technik, czego przykładem było kata Naifanchin-shodan, które to kata wyrabia pracę ciałem, zwłaszcza w krótkim dystansie.
Dodatkowe treningi dla kadry przeprowadził sensei Wilento. W tych zajęciach brał również udział Yusuke Fuji – członek kadry japońskiej. Na zakończenie odbył się egzamin na stopnie kyu i dan. Jedyną osobą promowaną na czarny mistrzowski pas 3dan był sensei Mirosław Dąbrowski z Mysłowic. Również ogłoszono kadrę PFKK na tegoroczne Mistrzostwa Świata w Budapeszcie.
Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe koszulki, na których napisane były dwa motta:

TENCHI IKKEN
Jeden cios męstwa wybrzmiewający w Stworzeniu.
Droga karate jest uniwersalna, gdyż Prawda jest jedna.

KIHON KAIKI
Powrót do Kihon. Centrum wszelkich przedsięwzięć stanowią podstawy.
Pamiętaj o tym, że ukryte serce sztuki znajduje się w podstawach.