Obóz Letni odbył się w dniach 30.06 – 5.07.2009 OSiR Gozdawa k. Mogilna. W obozie wzięli udział członkowie klubów województwa kujawsko-pomorskiego tj. z Torunia, Grudziądza, Bydgoszczy, Chełmna, Świecia, Wąbrzeźna oraz z klubów z Kalisza Pomorskiego i Połczyna Zdroju. Zajęcia prowadzili instruktorzy: Piotr Binkowski 2dan, Michał Okoński 2dan, Andrzej Poczwardowski 2dan, Krzysztof Sosnówka 1dan, Paweł Zaremba 1kyu. Obozem kierował sensei Artura Wilento 4dan.

Zajęcia treningowe prowadzone były w hali sportowej, na boisku i terenie zielonym ośrodka. W treningach zwracano szczególną uwagę na poprawność techniczną i zrozumienie wykonywanych technik i zadań.

Poranny trening to kihon-geiko i ido-geiko. Na pozostałych treningach skupiono się na treningu walki, ura-waza i umiejętności posługiwania się kijem bo. Ostatni trening po kolacji poświęcony był doskonaleniu i nauczaniu kata. Na zakończenie dnia każda grupa prezentowała to czego nauczyła się podczas treningu. Również odbył się trening mocno – nocny przy blasku księżyca – o tyle trudny, że uczestnicy musieli zachować się jak Ninja mimo narzucanych zadań. Oprócz treningów karate nie zabrakło i innych atrakcji: korzystaliśmy z krytego basenu ze słona wodą, każdy miał okazję przejechać się konno, obejrzeć pouczający film rysunkowy podczas kina nocnego, posłuchać wspomnień i obejrzeć pokaz slajdów z podróży do Japonii sensei Wilento.

Na zakończenie obozu odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu. Uczestnicy poddani zostali testowi technicznemu w którym musieli zaprezentować umiejętności techniczne w kihon-geiko, ido-geiko oraz zdający na niebieskie pasy i wyżej w kata, umiejętności wykonania padów oraz walki.

Z naszego klubu trzy osoby podeszły do testu. Kacper Glanc został wyróżniony za zaangażowanie i umiejętności prezentowane podczas egzaminu i całego obozu – gratulacje!

Zakończenie obozu odbyło się w miasteczku westernowym gdzie można było zwiedzić budynki wyjęte wprost z filmów westernowych, kupić pamiątki i zjeść pieczone kiełbaski. Ogłoszono wyniki egzaminu a na zakończenie sensei Okoński z synem w specjalnym pokazie zaprezentowali umiejętności posługiwania się płonącym kijem i łańcuchami.