W OPO Wałcz w dniach 16-10 lutego 2006 odbyło się IV Seminarium Kumite PFKK. W szkoleniu wzięło udział blisko 100 ćwiczących z Polski i Kaliningradu. Głównym tematem był „ruch w walce”, czyli umiejętność poruszania się z technikami, doboru odpowiedniego dystansu, zejścia z linii, praca bioder i całego ciała w momencie wykonywania obrony i ataku. W seminarium również wzięli udział instruktorzy z naszego klubu..

Dzień treningowy rozpoczynał się od porannego rozruchu na stadionie, gdzie oprócz biegu i ogólnych ćwiczeń doskonalono elementy I-ken. Pozostałe treningi poświęcone były bezpośrednim ćwiczeniom walki. Umiejętność łączenia wszystkich technik w walce w sposób płynny i efektywny jest jednym z istotniejszych celów ćwiczeń karate. Większość zagadnień oscylowała wokół tej idei. Do różnych zadań wykorzystywano tarcze treningowe, wiele elementów przećwiczono z partnerem.
Treningi prowadził sensei Bogusław Jeremicz 4dan, który rozwijał podstawy ważne dla ogólnego pojęcia Budo Karate oraz Artur Wilento 3dan, który przedstawiał zagadnienia związane z walką sportową.
W seminarium uczestniczyło liczne grono członków kadry PFKK. Dla nich prowadzone były dodatkowe zajęcia związane z przygotowaniem do zawodów sportowych.
W sobotę tradycyjnie odbyło się randorii gdzie wszyscy próbowali wykorzystać poznane elementy. Według oceny sensei Jeremicza praktycznie wszyscy poczynili znaczne postępy w opanowaniu umiejętności walki. Dobrze również prezentowali się zawodnicy pracujący w ramach kadry PFKK. Każdy z nich realizował podczas walk zadania przyjęte w dodatkowych spotkaniach.
Wieczorami w wolnym czasie każdy uczestnik mógł skorzystać z sauny lub krytej pływalni, a w czasie dnia z pięknej pogody i spacerów po zimowej okolicy również po zamarzniętym jeziorze.