10-11 września 2005r. w Moskwie odbyły się Mistrzostwa Świata Kyokushin-kan Karate-do zorganizowane przez Międzynarodową Organizację Kyokushin-kan International oraz Rosyjską Federację Kyokushin-kan Karate-do. W mistrzostwach wzięli udział zawodnicy z 37 państw świata w tym również z Polski. Nasz kraj reprezentowali karatecy Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. W reprezentacji PFKK wystąpił również zawodnik z BydgoszczyMariusz Rudziński. Mistrzostwa rozegrane zostały w formule walki kontaktowej knock-down w trzech kategoriach wagowych mężczyzn oraz w konkurencji kata kobiet i mężczyzn..

Mariusz Rudziński walczył w kategorii +80kg. Pierwszą walkę z zawodnikiem z Malezji wygrał po 40 sekundach przez Ippon. W drugiej walce po dogrywce na punkty zwyciężył z zawodnikiem z Tadżykistanu. W trzecim pojedynku uległ na punkty Sergiejowi Melyukowi z Rosji – późniejszemu vice mistrzowi świata. W ten sposób uplasował się w ósemce najlepszych w kategorii +80kg.

Zawody odbyły się w hali sportowej kompleksu sportowego „Łużniki”. Mistrzostwa przygotowano z dużym rozmachem. W eliminacjach walki rozgrywane były na dwóch matach. Widzowie licznie zasiadający na trybunach mogli również obserwować walki na dużym ekranie. W finałowym dniu odbyło się efektowne otwarcie oraz bardzo dobrze przygotowane i zaprezentowane pokazy: najmłodszych ćwiczących karate, pokaz technik i przepisów sportowych, pokaz tameshiwari bloków lodowych w wykonaniu sensei Prochorowa, pokaz kata i walki kijami-bo oraz tameshiwari w wykonaniu shihan Okazaki.
Wszyscy zawodnicy i zaproszeni goście mieszkali w hotelu ‚Salut’ – gdzie również odbyła się tradycyjna Sayonara na zakończenie Mistrzostw.

Na czele komitetu organizacyjnego Mistrzostw Świata Kyokushin-kan stanął Hatsuo Royama 9dan Prezydent Światowej Organizacji. Obecny był również Tsuyoshi Hiroshige lider Kyokushin-kan a wśród gości zaproszonych obecni byli ‚Big’ Jack Sandulescu, Hennie Bosman, J. Blumming, legendarni rosyjscy karatecy A. Taniuszkin i A. Szturmin, pełnomocnik prezydenta Rosji G. Poltawczenko, minister kultury i sportu W. Fietisow, słynny bokser Mike Tayson i Kostya Tszyu oraz sponsorzy.